Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért tegezik le az embert...

Miért tegezik le az embert hivatalos helyen?

Figyelt kérdés
Egyszerűen a falra tudnék mászni ettől az eröltetett bizalmaskodástól. És hozzáteszem, mind a két oldalt ismerem. Ügyfélként éppúgy, mint hivatalnokként.
2010. szept. 22. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
engem is idegesít, egyik ügyintézővel sem őríztünk együtt libát ugyanis :) talán nem mondta el nekik senki, hogy hivatalunkkal összefüggésben hivatalos hangot ütünk meg. engem mondjuk a bolti eladó se tegezzen le ha egy mód van rá (kivéve, aki amúgy is ismerős). attól is a falat kaparom, de hivatalos helyen pláne figyelni kéne az ilyesmire.
2010. szept. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Engem egyszer egy banki ügyintéző letegezett.

Végül is nem zavart, meg amúgy is kb 15-20 évvel idősebb volt nálam de kicsit fura volt mert előtte magáztak.

Amúgy nem szeretem a magázódást, túl távolságtartó meg amúgy is még fiatal vagyok ahhoz hogy magázzanak ^^


A boltba is tegeznek mert tudják hogy ki vagyok, mivel falun lakom, de a Tescoban nem tegeztek el, esetleg ha diákmunkás volt a pénztárban vagy valaki fiatal.

A ruhaboltban simán tegeznek és én is visszategezek ha nem túl idős az eladó.

19F

2010. szept. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy egyetemen viszont a tanár magázza a diákot. Sőt már középiskolában is általában.

De üzletembereknél arra tudok gondolni, hogy az angol nyelvben ugye nincs külön magázódás, csak a you=te. Talán ezt alkalmazzák itt is amolyan "modern" felfogással.

Én azt utálom, mikor kislánynak titulálnak. Hogy "pillanat, csak kiszolgálom a kislányt". 21 vagyok és nem nézek ki annyinak, de akkor is utálom. Viszont ha magáznának az meg furcsa lenne.

Érdekes dolgok ezek. Mindenki másképp fogja fel.

2010. okt. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!