Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » MIÉRT van az, hogy pl. iwiwen,...

MIÉRT van az, hogy pl. iwiwen, vagy bármelyik oldalon feltesz az ember egy EGYSZERŰ, NORMÁLIS kérdést (akár egy ismerősnek, vagy egy volt osztálytársnak, vagy netán egy idegennek), és NEM bír válaszolni. (? )

Figyelt kérdés
Engem megtanítottak arra, hogy ha kérdeznek, akkor válaszolok. Ez manapság már nem divat, vagy valamit rosszul tudok?
2010. szept. 23. 09:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem értem. Tehát írsz neki egy ímélt és arra nem válaszol, pedig látszik, hogy elolvasta?

Mert ha pl. üzenőfalra raktad ki, akkor simán lehet, hogy nem is látta. Én se szoktam nézni, iwiwre néha belépek és elolvasom az íméljeim, de ennyi, nem használom, csak azért nem töröltem még, mert vannak, akik egyszerűen mindig ott írnak nekem, hiába kértem, hogy használják a normális ímélt.

2010. szept. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem üzenőfal, hanem privát e-mail. +nemcsak iwiw, hanem bármilyen oldal. Sajna többször is előfordult, hogy így jártam, és tényleg nem értem hogy miért nem képes visszaírni valaki, pl.olyan kérdésre, hogy "Szia, hogy vagy? Mi újság veled mostanában?", vagy akármilyen általános kérdésről legyen is szó. Ja, és igen, látszik hogy elolvasta a levelet.
2010. szept. 23. 09:45
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert értelmetlen kommunikációba torkollanak az általános kérdések.
2010. szept. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem a 'szia, honnan ismerlek?'-re nem szoktak válaszolni, és szintén nem értem az okát...
2010. szept. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Több oka lehet

1: olvasta de fogalma sincs ki vagy.

2. olvasta de nem ér rá válaszolgatni minden levélre és rangsorol ezért a tied lesz az utolsó a fontossági sorrendben.

3. olvasta és válaszolni fog csak nem rögtön

2010. szept. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

Lehet olyan embereket sikerül megtalálnod ilyen általános kérdésekkel, akik élből nem nagyon kíváncsiak rád.

Pl. van egy lány, akin fősulival egy évfolyamba jártunk, de azon kívül, hogy köszöntünk egymásnak nem kommunikáltunk (nem is egy szakon voltunk). erre ő néha rám ír iwiw-en ilyen Szia! Hogy vagy? szövegeket. Erre még válaszolok, de a következő "Olyan boldog vagyok, hogy stb.." " Meg fussunk össze és majd a párjaink is megismerkednek" na ezekre már nem reagálok. gondolom veszi a lapot, de azért minden évben 2-3 alkalommal megtalál.

Ha valakinek még annyit sem jelentesz, hogy egy rövid levelet írjon vissza, akkor azzal nem kell foglalkozni. Elfér az ismerőseid között és kész.

2010. szept. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Általános kérdésre elég nehéz jó választ adni. Ha távoli, esetleg rég nem látott ismerős ír ilyet, hogy "szia, hogy vagy?", nem is értem, mit akar. Ha igazán érdekelném, csak kérdezne valami konkrétumot, akár korábbi közös dolgokból kiindulva, akár abból, amit éppen az adatlapomon lát. Ha semmi ilyet nem kérdez, akkor arra következtetek, hogy egyszerűen csak unatkozik, a semmiről szeretne csevegni, és nem biztos, hogy ilyesmire van kapacitásom.
2010. szept. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, hogy ez miért van így.

A "helló, nem ismerlek, de tudnék neked ajánlani egy tök jó kereseti lehetőséget csak feccölj bele 200ezer Ft-ot aztán jön a hálidéj" típusú e-mailekre viszont én sem válaszolok.

Ne nyaggassanak már idegenek ilyenekkel, ha munka kell, majd keresek.

2010. szept. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Akkor írok még 2 példát, ami elég rosszul esett az elmúlt 3 hétben.

Odaadtam egy kedves normális illetőnek egy publikáció jellegű írományt, beleolvasott, felcsillant a szeme, és mondta, hogy írjam már rá az elérhetőségem, hogy át tudjuk beszélni, stb. Persze semmi válasz. Ja és abszolút nem munkával vagy pénzszerzési lehetőséggel kapcsolatos a dolog, tehát szó sincs kihasználásról sem.

A másik: tanfolyamon megkért egy csoporttárs, hogy esetleg el tudnám-e neki küldeni e-mailben az jegyzetet, mert ő nem mindig tud bejárni. El is küldtem mindent, és se egy "köszi", semmit nem bírt kinyögni...

2010. szept. 23. 10:35
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A második szimplán tahó. Az első pedig lehet még nem olvasta végig, ill. nem ért még rá végig gondolni a dolgokat. Ha még nem írtál neki, akkor írhatsz, de konkrétan kérdezd meg, hogy elolvasta-e már és mi a véleménye.
2010. szept. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!