Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » MIÉRT van az, hogy pl. iwiwen,...

MIÉRT van az, hogy pl. iwiwen, vagy bármelyik oldalon feltesz az ember egy EGYSZERŰ, NORMÁLIS kérdést (akár egy ismerősnek, vagy egy volt osztálytársnak, vagy netán egy idegennek), és NEM bír válaszolni. (? )

Figyelt kérdés
Engem megtanítottak arra, hogy ha kérdeznek, akkor válaszolok. Ez manapság már nem divat, vagy valamit rosszul tudok?
2010. szept. 23. 09:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Azért nem válaszolnak mert túl személytelen az iwiw, e-mail,msn és társai.

Ha valamire nem akarsz válaszolni akkor egyszerűen nem írsz vissza és ráfogod arra hogy valamiért nem kaptad meg az üzenetet vagy nem vetted észre.

Ha személyesen kérdeznek tőled valamit akkor hülyén néz ki hogy csak némán állsz ott mint egy süket. Ha nem akarsz válaszolni akkor annyit mondasz hogy " bocs ez nem publikus" vagy "bocs de erre inkább nem válaszolnék.

2010. szept. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Mindössze egy darab A4-es méretű volt az írás, tehát volt ideje átolvasni és felfogni, ráadásul nem én tukmáltam rá, hanem ő kérte, hogy mutassam meg, adjam oda. Talán saját célra akarja felhasználni, ezért kerül. Ha így van, akkor egészségére; a büszkeségem nem engedi hogy elkezdjem kérdésekkel nyaggatni.
2010. szept. 23. 11:24
 13/15 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem is a minimum azért egy válasz legalább. BÁRMILYEN üzenetre, főleg a azt normálisan írták.

Megkeresni valakit vmilyen okkal szokás, a feltett kérdésre pedig álltalában mindenki választ vár. Ha zavar vkit, h megkeresik, vagy hozzászolnak akkoris bunkóság a válasz elmulaszása legalább egy "bocs,de inkább hanyagolj".


Ha meg valakit több év után keresek meg..persze hogy valami általános kérdéssel...több év után nem lehet rögtön senkitől túl személyes dolgokat kérdezni.


Sajnos ez úgy tűnik tényleg nem divat válaszolni, nekem is ez a tapasztalatom. És ez főleg zavaró olyan helyzetben ahol nem tudod aztsem, hogy megkapta/elolvasta e: pl email.

2010. szept. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Utolsó, teljesen egyetértek. Látom nem vagyok ezzel egyedül...

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

2010. szept. 25. 11:45
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

200 fő, max. kb. ennyi az agyunk kapacitása aprólékos tulajdonságra kiterjedően követni embertársaink sorsát.

Ez nem nő a technikai lehetőségekkel, kihasználatlan marad, hogy szinte bárki ingyen elérhető.


Heti 10-20, napi 2-5 fővel érintkezünk rendszeresen.


Ezt figyelték meg hozzáértő kutatók.

2010. szept. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!