Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az igaz hogy a kollégákat...

Az igaz hogy a kollégákat illik tegezni még ha idősebb is?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm mondta hogy az új munkahelyén szinte mindegyik kollégája 20-25 évvel időseb nála.


Nemrész eszembe jutott hogy azokat is magázni kell e vagy lehet őket tegezni.

Meg kell várni amíg felajánlják a tegeződést vagy lehet nyugodtan "Hello Sanyi bácsi"-val köszönni?


Egyik rokonomnak nemrég kollégája volt egy régi tanára és felajánlotta a tanár a tegezést, nyilván ebben a helyzetben nem tegeze volna le csak úgy mert régebben szigorúan magáznia kellett.


2010. szept. 23. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a nők mind tegezik egymást, 21 évesen kerültem ide, és furcsa volt a 60 éves kolleginákat letegezni... A férfiak is tegeződnek egymás közt, a férfiak közül pedig csak azokkal tegeződtem össze, akik kb. velem egykorúak (vagy akik megkérdezték, hogy tegezhetnek-e).

Szerintem minden munkahelyen ez a normális. Persze ha tanár lennék, nekem is furcsa lenne azzal "jópofizni" és tegeződni, aki anno mondjuk szivatott...

2010. szept. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Minden munkahelynek megvan erre az általános szabálya. Nálunk pl. mindenki alapból tegeződik, igaz, mind fiatalok vagyunk.

De van, ahol csak egy osztályon belül tegeződnek, osztályok között magázódnak, illetve van, ahol alapból magázódnak. Persze ha valaki felajánlja, akkor tegeződtök.


Körülbelül az első öt percben kiderül egy új helyen, hogy ott mi a szokás, és neked ahhoz kell tartanod magad. Tehát ha a tegeződés az alap, akkor mehet a hello Sanyi bácsi

2010. szept. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az első napomon a főnököm körbevitt és mindenkinek bemutatott. Először én is magáztam mindenkit, de a bemutatkozás után rögtön mindenki felajánlotta, hogy tegeződjünk, hiszen elvégre munkatársak leszünk. Szerintem illik megvárni, hogy felajánlják, nehogy tiszteletlennek tűnj.
2010. szept. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat. Én még tanuló vagyok és a következő tanévben végzek.

A gyakorlati helyemen korombeliek vannak csak úgyhogy itt csak a szakoktatókat magázzuk:D

2010. szept. 23. 11:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Akik velem kb egyidösek, es egy a pozicionk, azokkal a kezdetektöl tegezödöm, akik idösebbek, azokkal magazodom, amig fel nem ajanljak, hogy tegezödjünk, fönökkel magazodunk, pedig nagyon jo viszonyban vagyunk, neha automatikusan letegez, de utana kijavitja :) Ez amugy Nemetorszag, itt mas a jelentösege a magazodasnak. Van pl egy gyakornok kiscsaj, 19 eves, es mindannyiunkat magaz, tök termeszetesen (en 24 vagyok), es mar többször szoltunk, hogy ne, megis magaz :)
2010. szept. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én voltam gyakornok egy bankban, voltak a kollégák között 50 év körüliek is, ők is és a többiek is első nap rögtön monták, hogy tegeződjünk. A legfelső szintű vezető is, sokkal könnyebb így megbeszélni bármit. Én örültem neki, nem kelle Önözni vagy "teccik"ezni.
2010. szept. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem a gyárban az első nap mondta a 66 éves művezetőm, hogy megharagszik, ha magázom, én meg 24 vagyok.
2010. szept. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Munkahelytől is függ, én pl közigazgatásban dolgozom, itt azzal kezdték, hogy ha felhívsz mondjuk egy másik önkormányzatnál dolgozó kollégát, őt is tegezed, korától, beosztásától függetlenül és attól függetlenül, hogy nem ismeritek egymást. Persze a kivétel itt is erősíti a szabályt. Ahogy valaki írta előttem ,az első 5 percben kiderül a szokás.
2010. szept. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tegeződünk, nők is férfiak is, teljesen vegyes korosztály. Első pillanatban a főnök elmondja, hogy mindenki mindenkit tegez, ha nem gond, persze még senkinek nem volt gond!
2010. szept. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!