Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Én lennék a pofátlan paraszt,...

Én lennék a pofátlan paraszt, aki miatt szégyenkezni kell?

Figyelt kérdés

A tegnap estét a barátnőmnél töltöttem egy panel lakótelepen, és este 20:50kor bekopogott a szomszédja felháborodva, hogy elfoglaltam a parkolóhelyét, és fennhangon követelte, hogy azonnal álljak el onnan. (rejtély, honnan tudja, hogy az én autóm). Egy 60év körüli férfiról van szó, én pedig 31 vagyok, és ismeretlenül kapásból letegezett. Ezután a következő párbeszéd történt szóról szóra:

-elnézést uram, nem tudtam, hogy az a parkolóhely az ön tulajdona, de azonnal elállok onnan.

-nem az én tulajdonom, de már 20éve itt élek, és mindenkinek megvan a megszoszkott parkolóhelye, ezt itt minden lakó tudja.

- AKKOR FOGD BE A POFÁD ÉS TAKARODJ! Hogy van pofád este 9kor ilyesmivel b@sztatni idegeneket, ha nem is a tiéd a hely?! -meg sem vártam, hogy válaszoljon, csak rázártam az ajtót. Odakint még motyogott valamit, de már nem hallottam tisztán, majd elment. Ezután a barátnőm kiakadt, hogy milyen tiszteletlen vagyok, és most szégyelli magát miattam a szomszédai előtt.



2022. aug. 16. 08:53
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
89%
Parkolóhely ügyben igazad van, de a stílusod alpri paraszt, és igaza van a barátnődnek.
2022. aug. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim válasza:
94%
Annyit kellett volna közölni vele, hogy te nem vagy itteni lakó. Mivel nincs kint tábla, hogy foglalt a hely, így jogod van neked is oda parkolni. Ez pontosan elég lett volna.
2022. aug. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
90%

Egyetértek az előttem szólókkal. A tatának nincs joga olasmit követelni, amiért nem fizet, de azért kemény így beszélni egy emberrel... Arról nem is beszélve, hogy a csajod kell utána minden nap találkozzon a szomszédokkal, akik garantáltan még aznap este értesültek a dologról.


Jó, hogy kiállsz magadért, de rögtön a második megszólalásnál el kell sütni a "Fogd be a pofádat" szöveget? Elég proli...

2022. aug. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
78%
Tényleg egy ordas paraszt voltál vele. (Barátnő... jó hát a barátnők azért vannak, hogy kiakadjanak minden sz.ron.. Na mindegy, hagyjuk..) Ettől még tényleg lehetett volna normálisan elintézni ezt. Ő nem személyeskedett, nem küldött el anyád p-jába, nem értem, mire föl kellett így beszélned vele. Igaza volt! Én szégyellném magam, ha így beszélnék másokkal. Szerintem is mondanod kellett volna, hogy de hát te nem vagy ott lakó, honnan is tudhatnád?
2022. aug. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 acelsziv ***** válasza:
80%

Mindketten suttyó parasztok vagytok. Te is meg a szomszéd is. Azért majd megnézem a pofádat, ha téged is hasonló stílusban küld el az anyádba valaki.

És ne feledd. Attól, hogy 60 éves még beverhet neked egy nagy maflást.

2022. aug. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
44%

A te stílusod a barátnődet fogja jellemezni. Hiába nem vagyunk barátok a szomszédokkal, nem árt valamennyire jóba lenni velük. Pláne ha idősebbek, mert akkor valószínűleg több ideje élnek itt és nagyobb beleszólásuk van a közügyekbe, nagyobb tiszteletnek örvendenek.

A bácsika nyilván tiszteletlen volt, biztos rossz napja volt még minden... De te viszont nagyon proli voltál . Az, hogy lealázzunk egy embert mert nem megfelelően kommunikál és gondolkodik, meglehet tenni úgy is, hogy közben nem veszel fel egy cigány stílust.

2022. aug. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

Három okom is volt a reakcióra:

-Ismeretlenül letegetez (a 30év ellenére is tiszteletlenség)

-Este zargat

-Olyan dolgot követel tőlem, ami valójában nem is az övé.

2022. aug. 16. 09:24
 8/44 anonim ***** válasza:
89%

7. Azért a tegezést ne állítsd be egyenlő mértékű véteknek azzal, hogy elküldöd az anyja p...ba.

A többi pontban igazad van, de a stílus akkor sem megfelelő. Nem azért, mert én ilyen jól nevelt ficsúr vagyok. A helyzet nem követeli meg.

2022. aug. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem érthető a reakciód, ő kezdte a tuskó viselkedést.

Lehet, hogy szebben is kezelhető lett volna az ügy, de így legalább visszavesz a bácsika. Nekem eszemben nem lenne a páromnak ezt nehezményezni, mondjuk szerintem a tisztelet az kölcsönös, és majd annak adom meg, aki nekem is megadja.

2022. aug. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
24%
9. Na ez az. Legalább a párom kiállhatna mellettem, mert így aztán tényleg semmi értelme élni az életet, hogy az embert mindenki csak b..tatja.
2022. aug. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!