Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az orvosnak vagy az assziszten...

Az orvosnak vagy az asszisztensnek címezzem a levelet?

Figyelt kérdés

Az orvos email címe van megadva (férfi) de mindig az asszisztens válaszol, és a saját nevével írja alá, tehát nem a doktoréval.

Igazából csak betegség miatt akarok táppénzre menni.

Azért a kérdés mert az email cím mondjuk drkovacspista@rendelo.hu és akkor erre az emailre írjak úgy, hogy kedves Klárika, ezt meg ezt szeretném, vagy címezzem a doktornak?



2022. szept. 14. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Én kettőjüknek szoktam címezni, tehát kedves Kati doktornő és Mari (mi tegeződünk), de itt a tartalomtól függően mindketten válaszolnak ugyanarról a címről.

Ha az orvos soha nem válaszolt még, akkor címezheted az asszisztensnek, de szerintem nem ezen fognak fennakadni. Nálunk a kórházi osztályos email-címre néha egész cifraságok érkeznek, biztos sokat gondolkodnak rajta, de lényegében mindegy.

2022. szept. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Címezd a dokinak, úgyis az asszisztensnek megy automatikusan. Ez a szokás.
2022. szept. 15. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!