Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan szoktatok a saját...

Hogyan szoktatok a saját szüleitekre hivatkozni, amikor éppen beszélgettek valakivel?

Figyelt kérdés

Anya, anyu, anyám, édesanyám. Apa, apu, apám, édesapám...


Én leginkább ezeket ismerem, és elég régóta foglalkoztat már a kérdés, hogy ki melyiket szokta használni, melyik a legelfogadottabb, legnépszerűbb elnevezés.


Elég bizonytalan ember tudok lenni néha, szükségem lenne egy kis megerősítésre, egy statisztikára, hogy ki milyen korban van és melyiket használja.

Kérlek ne kritizáljatok, amiért erre így rákérdezek, én is tisztában vagyok vele, hogy nem kéne ilyen apróságokból ekkora nagy dolgot csinálnom, de más megoldást nem látok jelenleg, mert a bizonytalanság nemigen szokott magától elmúlni.

Sokat segíthet egy ilyen kérdés, meg a sok jószándkú ember, aki válaszol rá és elmondja a véleményét :D



(17/F)



2022. okt. 16. 21:33
1 2
 11/16 Metionin ***** válasza:
Anyám, apám, néha faterom (ez páromról ragadt rám, ő faternak hívja az apját).
2022. okt. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

anyámra úgy hivatkozom, hogy anyám

apámra úgy, hogy apám vagy néha úgy, hogy "hülye fasz" :)

2022. okt. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én azt figyeltem meg, hogy a mai fiatal generáció inkább az anya/apa szót haszálja a szülei megszólításakor, míg az idősebbek inkább az anyu/apu szavakat.

Ebből adódik, hogy amikor másokkal való beszélgetésben hivatkoznak rájuk, az idösebb generáció minden további nélkül tudja mondani, hogy anyukám/apukám, de a fiatalok bajban lehetnek, mert ennek mintájára nekik azt kellene mondaniuk, hogy anyám/apám, és annak van némi negatív kicsengése.

Azt hiszem így már értem a kérdező problémáját, bár eddig ebbe nem gondoltam bele.

2022. nov. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

#13, Ebbe így én sem gondoltam bele ennyire, hogy hol lehet a probléma legfőbb forrása, de igazad van, tényleg az anyám/apám kifejezések negatív kicsengésével lehet a legnagyobb gond :)

Rejtély megoldva😅

2022. nov. 12. 22:27
 15/16 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy kivel beszélgetek éppen.

Korombeli barátokkal, illetve bárki olyannal, aki ismeri személyesen a szüleimet: anya/apa.

Másokkal, akikkel kevésbé közeli az ismeretség pl. munkatárs: édesanyám/édesapám.

2022. dec. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Igen, ez is elég logikusnak tűnik... hogy annak függvényében használod az az édesanyám/édesapám vagy az anya/apa kifejezéseket, hogy a célszemély mennyire ismeri őket, vagy éppen az alapján döntesz, hogy mennyire bizalmas az adott kapcsolat.

Köszönöm a válaszodat, nagyon hasznos volt ez is. Meg a többiekét is köszönöm, ha már itt tartunk :D

2022. dec. 12. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!