Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Barátnőm családja vallásos,...

Barátnőm családja vallásos, az enyém vallás ellenes, de nem ateista. Ők családi összejöveteleken áldást mondanak étkezés előtt. Ha az én családom a fogadó fél, akkor megtagadhatjuk-e tőlük, hogy áldást mondjanak?

Figyelt kérdés

anyósom egyszer egy ilyen helyzetben elmondta az áldását de nem volt tekintettel arra, hogy ez nekünk terhes dolog, viszont nyilván nem ellenálltunk


megtagadás alatt természetesen nem értek semmi agresszívat, csak elhangzik, hogy jó étvágyat kívánok és nekilátunk


2022. nov. 7. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Az udvarias ember tekintettel van a másikra. Mit zavar az titeket, ha ők élnek a saját szokásrendszerükkel?
2022. nov. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
1 Igazad van, DE!!! Ha csak annyit tesznek, hogy jo étvágyat kivánnak egymásnak és enni kezdenek (mivel nekik az a szokásrendszerük!!!) akkor mi a gond?
2022. nov. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Kultúrember megvárja, míg a másik is evőképes állapotba kerül. Általában addig, amíg mindenkinek ki nem tálalnak, de adott esetben azt, amíg be nem fejezi az asztali áldását. Olyan sürgős? Aki leül egy asztalhoz valakivel, az viselkedjen tisztelettel. Ha erre nem képes vagy nem akarja, akkor ne üljön vele egy asztalhoz.
2022. nov. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
1 és 3 (gondolom ugyanaz a személy?) Ugye te olyan vagy aki mindig a másiktol várja el, hogy alkalmazkodjon hozzád? (Függetlenül attol, hogy vallási rituálérol vagy akármi másrol van szo?) Nálad ez a "kulturember" mércéje:-)
2022. nov. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ha az én családom a fogadó fél, akkor megtagadhatjuk-e tőlük, hogy áldást mondjanak?"


Megtagadhatjátok, de ha ennyire nem tudnátok elfogadni, hogy áldást mondjanak étkezés előtt, ami számukra természetes, ha ezt ennyire ellenzitek, akkor szerintem jobb ötlet eleve nem keresni velük a szorosabb kapcsolatot.


Nem vagyok házasok, mindenki jobban jár egy zéró kapcsolattal a két család részéről, mint egy rossz viszonnyal - nem csak a szülők, hanem ti is.


A következő barátnőd és a szülei valószínűleg másmilyenek lesznek, és velük nem lesz ilyen gondotok, illetve nem lesz egymással ilyen gondja a két családdal.


Bízzál benne, hogy nekik olyan szokásaik lesznek, amit te és a szüleid jobban tudtok majd tolerálni.

2022. nov. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
A hozzászólásomból az hogy jött le, hogy mindig a másiktól várom? Pont arra hívtam fel az érdeklődő figyelmét, hogy alkalmazkodjon ő, mint kultúrember, és ne a másiktól várja! A másik vallását illik tiszteletben tartani. Mint ahogy a másik család is tiszteletben fogja tartani, hogy ők meg nem imádkoznak, és nem fogják őket erre felszólítani vagy megjegyzést tenni.
2022. nov. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Épp most akartam írni a 4. hozzászólónak, hogy így éjfélkor már nem mondom, hogy vendégem egy kávéra, de szerintem érdemes lenne újra elolvasnia, amire reagált, mert nekem is az jött le, hogy pont ellentétes következtetést vont le belőle.
2022. nov. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Én házam az én váram ! Mindenki azt csinálja amit én mondok vallás ide vagy oda !

Jól néznénk minden biz-basz bejönne és imádkozna, káromkodna mert "ő" így szokta meg ?

2022. nov. 8. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"minden biz-basz bejönne"


Miért, nem te döntöd el házigazdaként, hogy kit hívsz meg magadhoz ebédre, vacsorára, stb?

2022. nov. 8. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
35%

A saját lakásomban legyen szabad a saját szokásaim alkalmazni. Ne kényszerítse rám senki a saját szokásait, még akkor sem, ha az nem jár kényelmetlenséggel!

A következő lépés nem az lesz, hogy köteleznek téged is a templomba járásra?

2022. nov. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!