Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Téli polgári esküvő alatt le...

Téli polgári esküvő alatt le szokták venni a kabátot?

Figyelt kérdés
A lakodalomban már nem leszek jelen, és nem tudom, hogy szükséges-e arra költenem, ami a kabát alá kerülne.

2022. nov. 19. 08:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az anyakönyvvezetőnél igen,a templomban nem. De az is lehet, hogy akarnak utána fotózást a násznéppel, ami lehet kül- vagy beltéren.
2022. nov. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de nincs egyetlen normális ruhaféléd sem, ami alkalmas arra, hogy valahol megjelenj benne, ha nem teljesen hétköznapos esemény van?

Nem kell külön "költeni" új ruhára, de az azért alap, hogy legyen valami tisztességes öltözeted minden esetre felkészülve.

Egy elegánsabb szoknya/nadrág, egy szép blúz vagy elegáns pulóver böven megfelel magára az esküvöre, söt akár még lakodalomba is.

2022. nov. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az első válaszadónak köszönöm, a másodikat pedig sajnálom, hogy eddig terjednek a gondolatai. Attasé feleség vagyok, így akad némi csinos ruha a gardróbomban… Bár számos elegáns eseményen vettem már részt, a téli esküvő ebből a sorból ezidáig még kimaradt, így nem tudom, hogy egyáltalán szokták-e egymást a vendégek a székre terített kabátokkal “zavarni” arra a fél órára, arról nem is beszélve, hogy közintézmény lévén gondolom nem lesz hőség. A legelegánsabb szövetkabátom zöld, így ezt szeretném viselni, hiszen fontosnak tartom, hogy megadjam a megjelenésemmel is az alkalomhoz illő tiszteletet. Mivel tél típus vagyok, így a legtöbb blúzom, ruhám fehér, fekete, illetve élénk színű. A fekete és a fehér nem illik esküvőre, a színeseim közül pedig egyik sem elég kifinomult a zöld kabáttal, így emiatt lenne szükséges valami olyan színt vásárolnom, amit egyébként valószínűleg nem használnék ki. Azért, mert az általam látott magyar átlagnál jelenleg könnyedebb anyagi körülmények között élünk, még nem gondolom, hogy nyugodtan költekezhetnék meggondolatlanul. De tudod, nagyon sok szűkös anyagi körülmény között élő ember van, akinek igenis is gondot okoz, hogy vásároljon egy blúzt, és akár ilyen is lehetnék. Vagy lehetnék nagy pocakos kismama, akinek a jelenlegi méretében sosem voltak csinos ruhái, és még sorolhatnám… Egyébként komolyan nem értem miért töltenek időt a kötözködő beállítottságú emberek egy segítő jellegű oldalon. Ez a hétvégi program?
2022. nov. 19. 12:04
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

"Attasé feleség vagyok"


HA ez igaz lenne, akkor nem kérdeznél ilyen hülyeséget , hanem tudnád, hogy milyen alkalomra hogy illik és szokás felöltözni.

2022. nov. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem, h hogyan szokás felöltözni, hanem hogy szokás-e levenni a kabátot, mert jelen helyzetben egyáltalán nem tartom biztosnak. Mi a bánatért írnék ilyet, ha nem lenne igaz…
2022. nov. 19. 16:45
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

"szokták-e egymást a vendégek a székre terített kabátokkal “zavarni” arra a fél órára"


Ezért találták fel a fogast 😂.

2022. nov. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%
"Attasé feleség vagyok" - és nem ismeri a fogast, meg nem tudja, hogy oda szokás tenni a kabátokat, nem a székekre!
2022. nov. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!