Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Koszorúslányok intézménye...

Koszorúslányok intézménye szokás csak polgári, városi esküvőre?

Figyelt kérdés

Szerényebb esküvőt tervezünk, templomi szertartás nem lesz, viszont eddig a családban mindenkinek nagy lakodalma volt és oda a fiatalabb lányokat (anno engem is) mindig vitték kozsorúslánynak.

Egyrészt úgy érzem, hogy az illem úgy diktálná, hogy hívjam koszorúslánynak a fiatalabb unokatestvéreimet (akik 20+ évesek) másrészt viszont költséges lenne 3-4-5 lányt felöltöztetni, illetve lehet, hogy szívesebben jönnének a saját ilyen-olyan ruhájukban, mint koszorúslányruhában és nem is lenne túl sok funkciójuk...

Tapasztalatokat, meglátásokat várnék. :)



2015. aug. 22. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Baráti körömben, ahol csak egy szerény polgári esküvőt tartottak, sehol nem voltak beöltözött koszorúslányok. Szerintem bőven elég, ha csak simán meghívjátok őket.
2015. aug. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy polgari eskuvo egy leegyszerusitett formaja az unneplesnek.

Eppen ezert nem kell, nincs hozza semmi extra.

2015. aug. 23. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy polgari eskuvo az egy hivatalos/kotelezo resze a hazassagnak.

Koszoruslanyok az a lagzi, szokasok resze.

2015. aug. 23. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. aug. 23. 17:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nálatok hogy megy ez, de én többször is voltam koszorúslány (jövő szombaton is leszek :) ), de mindig mindenki magának állta a ruha költségeit. Nem is várható el még ez is - én így gondolom. Szerintem ezt tisztázd le velük, és ha van kedvük, hívd meg őket nyugodtan. Szerintem jó móka, meg a lányok többsége élvezi, hogy ilyenkor szebb ruhában van, esetleg fodrászhoz megy, stb. :) Az meg, hogy mi szokás és mi nem, szerintem már nem olyan fontos - persze te tudod, milyen esküvőt szeretnél, én azt veszem észre, hogy itt is mindenki egyre inkább "megy a saját feje után".
2015. aug. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Az én esküvőmön csak polgári volt, három koszorúslányom volt, barátnők, huszonévesek. Megbeszéltem, hogy maguknak veszik a ruhát, egy olyan elegáns, szépet, amit majd máshová is fel tudnak venni, a lényeg, hogy egyszínű legyen. Aztán még nem is egyszínű lett, de szépek voltak, csokorral előttem vonultak. Tetszett mindenkinek.
2015. szept. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!