Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Lányokra miért nem szokás azt...

Lányokra miért nem szokás azt a szót használni hogy gyerek, miért csak fiúkra mondják?

Figyelt kérdés
Én lányokra használni még soha nem hallottam a gyerek szót.
2010. okt. 3. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem mondták, sőt, amikor tinik voltunk és poénkodtunk,akkor is használták ránk, hogy gyerekek vagyunk.

21/L

2010. okt. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én még nem is hallottam erről, hogy lányra nem mondják:)
2010. okt. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez hagyomány sajnos. Abból ered, hogy a régi időkben a két nem nem volt egyenrangú. Még most sem egyébként, nézd csak meg, hány női elnök van a világon jelenleg! Ide a rozsdást, ha találsz ötnél többet. Egyébként erre sok példát lehetne felhozni: "asszonyi állat" meg ilyenek. Ha azt mondom, hogy láttam az utcán egy középmagas embert, nem egy nőre fogsz gondolni, hanem egy férfira. Ezt fiú létemre egyébként mélyen elítélem.
2010. okt. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez az emberes dolog nem ugyanaz. Régen a férfit embernek hívták, a nőt nőnek, asszonynak... Ez akkor nem diszkriminatív volt, egyszerűen egy kifejezés. Az ember kb. az angol man-nek volt a megfelelője, nem a human.nek Régi könyvekben olvasható is, h nők mondták a férjükre: "az emberem"
2010. okt. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

jaj ne, megint telelettünk feministákkal...

ha nem tetszik, öljétek meg a férfiakat, és szüljetek szüzen lánygyereket!

2010. okt. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Régen a férfi volt az "ember" a nő meg az "asszony", és akkor ebből jön ez is.
2010. okt. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

noh, akkor most próbálok adni egy hasznosabb választ, mint az előzőek.


régen falun ha baba született akkor az vagy gyerek volt, vagy lyány.

innen ered ez az egész.


sztem egy lányt bunkóság gyereknek hívni, mmint szlengben.

van itt a házunk mellett egy kínai büfé, dolgozik benne egy alacsony kis sárga fiú. na őt kisgyereknek hívjuk a párommal :D

ha lány lenne, akkor kislánynak hívnánk :D

2010. okt. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Addig gyerek a lany is mig fel nem no. A "gyerek" azt a kort hatarozza meg.

Utolso, Azert hivjatok a "sarga, alacsony" munkast a bufeben gyereknek, mert alacsony? Es ha egy markos afrikai dolgozna ott, akkor "orias" lenne? Hmmm.

2010. okt. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Semmi köze a dolognak az egyenjogúság bullshithez.


Egyes régiókban a gyerek, vagy ember szó sem nem volt semlegesnemű. Olyan, mint az angolban a MAN. Lehet érteni úgy is, hogy ember, meg úgy is, hogy férfi.


Ugyanez vonatkozik a fentiekre is. Ha megkérdezed egy székelytől, hogy hány gyermeke van, azt fogja felelni, hogy kettő, meg egy lány.


Vagy a mondás: az asszony nem ember. Ez nem azt jelenti, hogy nem az emberi fajhoz tartozik, hanem azt, hogy nem olyan mint a férfi, nem lehet elvárni tőle hogy nehéz súlyt cipekedjen, stb.

2010. okt. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

16:26 Nem attól ember valaki, hogy elnök-e vagy sem, hanem attól, hogy emberi faj.

Egyébként vigyázzatok, mert a diszkriminációt és a kirkesztést a magyar törvény bünteti!


Válaszom pedig: A lány is gyerek, ha még gyerek. Az, hogy valaki nem hívja annak, attól még gyerek. Bár a 21. században én még ilyet nem észlkeltem hogy a lányt nem hívják gyereknek. Orvos asszisztens vagyok, a praxisomban is gyerekeknek hívjuk a lányokat is, és a kartonlapjukon is gyerekként vannak regisztrálva.

Nekem van olyan érzésem kedves kérdező, hogy te nőgyűlölő vagy. Ha nem, akkor elnézést kérek. Tudod, az 1900-as évektől a nők MINDEN TÉREN egyenjogúak. Nem értem miért nem lehet ebbe beletörődni egyeseknek. Ha nekem nem hiszel, kérdezz meg ügyvédeket, ők majd elmagyarázzák neked hogy egyenjogúság van, és a törvény egyenértékűen vonatkozik minden emberre, nőre és férfira egyaránt. :)

De mégegyszer mondom, nem attól ember valaki, hogy enök, vagy bármi más foglalkozása van. Női elnök is van, de hidjétek el, nem ez tesz valakit emberré. Az is ember, aki nem dolgozik, csak munkanélküli. 32/F

2010. nov. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!