Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vegre itt a pentek, es a heti...

Vegre itt a pentek, es a heti zaro kerdes ugy hangzik,hogy mig varosban mindenki csak megy mint a szemellenzos lo, ugy falun miert varjak el,hogy mindenkinek koszonjon az ember aki szembe jon az utcan?

Figyelt kérdés
Borzaszto nagy sertodesek tudnak lenni ebbol ha nem koszonsz az idos 80+os ugyeletes terfigyelo neniknek.
2023. jan. 27. 08:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
71%

Ha ismeri a másikat, akkor jogos a köszönés.


Ha viszont nem, akkor had legyen annyi intim szférája, hogy pl gyaloglás közben picit megpihen és elmerül a gondolataiban, valamint kizárja az amúgy túl sok idegen embert.


Engem például a túrán köszönés is a sírba visz. Vagy valakivel kettesben vagyunk a beszélgetésbe mélyedve, vagy egyedül a gondolataimba és kizökkentenek, mert köszönnek... Fogalmam sincs, miért....

2023. jan. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
56%

Reméljük, belőled nem lesz térfigyelő néni, és fiatalon feldobod a talpad.

Így is egy zsenit fogunk veszteni.

2023. jan. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
51%
Még mindig várom, milyen állás ez, hogyan lehet bejutni és mit kell csinálni a semmittevésen kívül :) a korábban is érdeklődő kétségbeesett munkanélküli.
2023. jan. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
9%

Túrázni voltam egyedül. Szembejött velem egy szakállas férfi és ő is köszönt. Onnantól kezdve folyton hátra néztem, hogy jön-e utánam:)

Majd megnyugtattam magam, hogy túrázni csaknem jön egy elmebeteg:)

2023. jan. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Kirandulni nem szoktam jarni, de a moziba amikor bemegyek a penztaros mindig koszon.
2023. jan. 27. 09:44
 16/25 anonim ***** válasza:
63%
Sőt, köszön a kasszás a boltban, az alkalmazott a bankban vagy bármilyen hivatalban, köszön az idegen ha bemegy a recepcióhoz, köszön a kalauz a vonaton stb. Ez is baj neked?
2023. jan. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
75%
Sőt aki belép az ajtón, a recepcióra érve is köszön. Illetve még a telefonban is szoktak köszönni! Ugye?? Boszorkányság..
2023. jan. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
En kimondottan a faluval kapcsolatba fejeztem ki nemtetszesemet. A tobbi (egyenlore) nem zavar.
2023. jan. 27. 10:14
 19/25 anonim ***** válasza:
68%

Hát sajnos hiába zavar, a falunk élők nem fognak csak ezért felhagyni a köszönéssel.

Ne köszönj vissza, ha ennyire zavar, maximum elkönyvelnek udvariatlannak (jogosan).

2023. jan. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Nem is ott lakok, nem ismerem oket,csak atutazoba vagy rokon latogatoba megyek. Awhh... engem senki se ert meg :(
2023. jan. 27. 10:23
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!