Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valaki letegez,ùgyhogy èn...

Ha valaki letegez,ùgyhogy èn nem szeretnèm arra azt kell mondani,hogy nem őriztünk együtt libát?

Figyelt kérdés

#Tjb
2023. febr. 1. 10:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

NEM, csak akkor mond valaki ilyet, ha bunkó.

Egyszerüen közlöd vele, hogy nem szeretnél tegezödni, ennyi.

2023. febr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Erre nekem az lenne a válaszom, hogy tudom, én sehogy sem őriztem. Egyébként ahogy #1 írta.
2023. febr. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
47%
"Vidéki vagyok és leragadtam a múlt században, kérem Önt, hogy magázzon."
2023. febr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%
Magázod tovább, majd észreveszi magát vagy nem.
2023. febr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
26%
''Legyen szíves, hagyja kint az esőn a vetőmagokat!'' Mag-ázzon. :)
2023. febr. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%

Nem, mert ezzel megbántod, és kellemetlen helyzetbe hozod.


Kezd el te magázni, és akkor majd ő is átvált.

2023. febr. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
66%
Lehet ezt mondani - de csak akkor, ha te vagy a tapló főnök a nyelvészeti tanszéken.
2023. febr. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%

Ezen ne problémázz, te ne tegezd vissza, bár, ha egykorúak ill. egyenrangúak vagytok, akkor a kölcsönös tegeződés ellen semmi kifogást nem lehet felhozni.

Velem megesett, hogy nálam kb. 20-25 évvel idősebb és magasabb beosztásban levő "kollégám" engem tegezett, de nem kért meg azonnal, hogy tegezzem őt, így kb. 10 év úgy telt el, hogy ő tegezett, én magáztam, mármint köszönéskor, mert egyéb kapcsolatunk nem volt. Aztán, amikor én is tudományos fokozatot szereztem,akkor valamitől indíttatva megkért, hogy nyugodtan tegezzem. Ekkor azt merészeltem neki mondani, hogy ne haragudjon, de én már úgy megszoktam, hogy magázom (köszönéskor), hogy nem jár rá a szájam a tegezésre. Ettől úgy megsértődött, hogy attól kezdve nem is köszönt vissza és 1-2 évre rá ott a munkahelyén gutaütésben meghalt. Azt nem állítom, hogy ettől, de mindenesetre felvillant bennem, hogy talán ez is hozzájárult.

2023. febr. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%
Nem reagálnék így, szimplán csak következetesen visszamagáznám. Hátha észreveszi, amúgy nem biztos. Nálunk munkahelyen van egy karbantartó bácsi, ő folyamatosan tegez és úgy köszön, hogy "szevasz", én meg "jó napot kívánok" és magázom. Nem tűnik fel neki.
2023. febr. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
57%
#9 Nem is fog. A karbantartó a második legnagyobb hatalom a világon. Nála már csak a portás nagyobb.
2023. febr. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!