Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A lányok miért együtt mennek...

A lányok miért együtt mennek mosdóba?

Figyelt kérdés
Fiúként elég fura, hogy a lányok mindig együtt mennek. Mindig is érdekelt, hogy mit csinálhatnak amiért jobb együtt menni. Csak beszélgetnek?

2019. febr. 24. 16:13
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Megtudjuk fogni a másik táskáját, amíg bent van, el tudunk mondani valami privátabbat,amit a társaság előtt nem tudunk megbeszélni, valamint biztonsági szempontból is előnyösebb.

A társaságomban ezért figyelhető meg ez a jelenség.:D


19/L

2019. febr. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
"valamint biztonsági szempontból is előnyösebb." Ez hol szempont? Mo-on? Étteremben? Mekiben? .......? Veszélyes klotyikalandorok?
2019. febr. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Azt hiszem, egy kicsit zavarban vagyunk, szinte szégyellünk egyedül menni. Nincs rá logikus magyarázat.
2019. febr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden lány együtt megy mosdóba. Suliban pl utáltam ha velem jöttek volna. Plázában ilyesmi helyeken meg ha elmegyünk, ha a másiknak nem is kell pisilni megigazítja a haját stb.
2019. febr. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Erre van tudományos magyarázat.


Az emberiség történelmének 99,9%-át az őskorban töltötte, így az akkori szokások mélyen belénk lettek kódolva.

Azelőtt amikor a férfiak elmentel a faluból vadászni és a nők egyedül maradtak és el kellett menniük gyűjtögetni a vadonba, akkor kockázatos lett volna ha egy nő egydül megy ki az ismeretlenbe pisilni, mert nem tudni, hogy nem-e rátámadna egy farkas vagy mondjuk egy ellenséges törzs tagja. Ezért a nők csoportosan mentek pisilni mindig, hogy míg az egyik csurrant addig a másik vigyázni tudjon rá, és így vigyázhassák egymást. Ezen viselkedésminták mélyen belekódolódtak a nőkbe, szinte már kiölhetetlenek.

2019. febr. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak praktikus okai, pl. mint mondták, a táska megtartása, ill. a legtöbb nyilvános helyen van csomó wc, amin nem működik a rigli / zár, és tartják egymásnak az ajtót. Sok helyen a wc-n könnyebben ki tudnak beszélni privát témákat (mint pl. az osztályteremben, ahol ott vannak a fiúk is).

Aztán sztem ez sokakon rajta ragad, és már gondolkodás nélkül együtt mennek. Én mondjuk nőként csak akkor megyek más nővel együtt mosdóba, ha pl. bevásárlóközpontban vagy baráttal vagy családtaggal, és egyikünknek kell, hogy a másik se ténferegjen addig egyedül.

2019. febr. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A tisztelt 5. válaszadó tökéletesen leírta az eredendő okát.
2019. febr. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én lány vagyok, 18 éves, de még most se tudom hogy mikor az egyik lány osztálytársam azt mondja ,,Jössz-e velem a WC-re?'' mire gondol . :D
2019. márc. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A nők a mosdóban ápolják a társas kapcsolataikat is, szoktak ott beszélgetni. Náluk ez teljesen természetes.

Férfi WC-ben nem szokás csevegni.

2019. márc. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A férfiak miért együtt mennek cigizni?


Akkor pletyizik ki a titkokat, amit a párjuk előtt nem mernek.

2019. márc. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!