Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Általában a fiatalabbaknak...

Általában a fiatalabbaknak illik magázni az idősebbet, de ha az idősebb tegezi le a fiatalt akkor az illetlenség az ő részéről akkor?

Figyelt kérdés
2023. febr. 2. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én akként értelmezem, de szokásuk, szerintem a magázás a tiszteletteli megszólítás az öregek részéről is, ami ellen nem lehet mit csinálni, csak tudomásul venni. Ők nem lenézésnek szánják, hanem a saját korukból eredően nekik így jön természetesen.
2023. febr. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Igen, illetlenség. Az idősebb ajánlHATja fel, hogy tegeződés legyen, de nem indíthat azzal.


Más kérdés, hogy régebben a magyarban eleve nem volt magázódás és most megint kihalóban van.

2023. febr. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem illetlenség az ő részéről. És ilyenkor nem illetlenség kellő tisztelettel visszategezni. (Én is üdvözöllek János bátyám...) A tegeződést az idősebb kezdeményezi az illem szerint. Ennek nem muszáj explicit felkérésnek lennie. Az, hogy ő tegeződni szeretne veled, úgy is jó, ha erre külön kér, de az is elegendő jelzés, hogy nem magázódni fogtok, hogy az idősebb tegez téged. Aki elég intelligens fiatalként, ért belőle. [Aki elég intelligens idősként, nem lepődik meg akkor, ha letegezett valakit, és az visszategezi. Régi kommunista csendőröknél volt divat a csendőrpertu... De ez már 30 éve kiment a divatból.]
2023. febr. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!