Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ez tényleg ennyire sértő lenne?

Somló Volán Zrt. kérdése:

Ez tényleg ennyire sértő lenne?

Figyelt kérdés

Még mielőtt leírnám, hogy miről is lenne szó azt előre leszögezném, hogy nincs baj a magatartásommal, nem vagyok egy rossz gyerek. Legtöbbször próbálok udvarias lenni, pl előre engedem a lányokat. Annyit kell még tudni, hogy autista vagyok, lassan 17 éves, és a másik személy akit véletlen megbántottam kicsit idősebb, mint én. Most, hogy ezt tisztáztuk leírom a lényeget.


Szóval arról lenne szó, hogy megyünk haza, ülünk a buszon, hülyülünk, amikor egyszer csak megáll a busz a megállóban. Felszállt egy ember és annak az embernek nehézkesen ment a jegy eladása, ezért egy darabig egy helyben állt a busz. Mi meg ott hátul ezen viccelődtünk. Már szét röhögtem a belemet amikor is az egyik iskolatársam hátul akivel együtt röhögtünk, kicsit olyan furán nézett rám,(ami persze nem baj, félreértés ne essék) ekkor ki mondtam "furán nézel„ és már meg is sértődött, amit persze nem akartam. Ez után ilyeneket kezd mondani, hogy én azt mondtam neki, hogy csúnya holott egy szóval se mondtam ezt. Aztán kiderült hogy ő azt értette, hogy "furán nézel ki„ pedig én esküszöm, hogy "ki„ szó nélkül mondtam. A barátja már nyugtatta őt, hogy én ezt nem így értettem de nem volt hatásos. Utána megpróbáltam én megmagyarázni, de a szavamba vágott. Utána szépen bocsánatot kértem tőle, hogy ezt én nem így gondoltam. Meg is bocsátott nekem. Ez tényleg ennyire sértőnek számít? Bele gondoltam abba is, hogy ez hogy esne ha nekem mondanák. Én szerintem ezen nem sértődnék meg. Most jöhetnek a kommentek, hogy én egy utolsó ... vagyok, de az az igazság, hogy ilyesmi előbb-utóbb mindenkivel elő fordul, és én úgy vagyok vele hogy inkább most hibázzak sokat, mint felnőtt koromban, ugyanis most tanulhatok a hibáimból amiket később nem követek el. Természetesen most bűntudatom van és szégyellem magam. Ez jogos megsértődés volt? Ez tényleg ilyen sértő?



2023. febr. 2. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az sokkal sértőbb, hogy kinevettek egy ismeretlent, amiért kicsit bénázik valamivel.
2023. febr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez igaz. Alapból én nem nevetek ilyesmin, de mivel az egyik elkezdett viccelődni, így beindult a láncreakció.
2023. febr. 2. 22:22
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Színvonal kérdése minden. Vannak, akiknek bármit mondasz nem sértődnek meg. Legfeljebb ha nagyon durva voltál, később igyekeznek elkerülni, nem haragból, puszta praktikus okokból. És vannak, akikre ránéztél egy pillanatra és félreértik.


Amellett, hogy egyetértek #1 válasszal, azt javaslom, lépj túl a dolgon, nincs akkora jelentősége.

2023. febr. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Lucifer-666 ***** válasza:
Biztos tetszel tenni. Vagy sokan bántották így.
2023. febr. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!