Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az hogy a színházban...

Miért van az hogy a színházban nem lehet elhagyni az előadást és nem is érkezhetsz késve, de a moziban lehet?

Figyelt kérdés

Azt mondta egy ismerősöm, hogy ha a színházban késel, nem mehetsz be a felvonás végéig és, ha leültél bent és elkezdődött a színdarab és pisilned kell, meg kell várnod a felvonást.

Pedig a moziban érkezhetsz késve és ki is mehetsz a wcre.


2023. febr. 2. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem hiszem hogy így van. Voltam operetten, színdarabon. Mindig egy ott dolgozó ember ült az ajtóban. Szerintem ha odamentem volna hozzá hogy bocs de rámjött a f.sás, biztos kiengedett volna.


A késésre nem tudok mit mondani. Nyilván az ember nem tehet róla ha dugó van, otthon volt valami indulás előtt, stb.

De az tény és való hogy qrva irritáló a moziban is amikor a sötétben átmásznak rajtad. Hát milyen lehet egy színházban.


Egyszer egy előadásra beültem és az első 15 percre oda se tudtam figyelni mert jöttek a késők és nem álltak volna meg az ajtóban vagy huppantak le volna egy üres helyre, hanem átmásztak mindenkin én meg végig felálltam, leültem, felálltam, leültem...

2023. febr. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Tisztázzuk, a biológiai szükséglet minden értelmes helyen felülír mindent, és mindent lehet diszkréten is csinálni.

Ami a késést és idő előtti távozást illeti, az nem biológiai szükséglet, hanem emberi trehányság. A színház egyelőre még nem süllyedt le erre a szintre. De ahogy a silányság terjedését látom, ez nem fog soká tartani. Igaz, akkor már nem biztos, hogy érdemes lesz színházba menni.

2023. febr. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert a moziszínészt nem különösebben zavarja, ha filmvetítés alatt jönnek-mennek a nézők. A filmeket ugyanis előre fölveszik, nem a vetítés ideje alatt játsszák el a színészek, szemben a színházzal.
2023. febr. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Moziban is bunkóság késve érkezni, illetve járkálni a film alatt, de alapvetően annyi a különbség, hogy a színházban megzavarhatod a színészeket, míg a moziban nem, hiszen ott egy előre elkészített anyagot vetítenek le, és nem élesben, élőben adják elő a színészek a történetet.
2023. febr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A moziban csak a nézőtársaiddal vagy tiszteletlen, ha elkésel. És sem a rendező, sem az operatőr, sem a színészek nem tudják, hogy te mekkora paraszt vagy. De egy színházban nem csak a nézőtársaiddal cseszel ki, ha elkésel, hanem a mű létrehozóit, a színészeket is sértegeted azzal, hogy te leszarod mikor kezdődik az előadás. Ezért nem szokták hagyni, hogy beülj, ha már megy az előadás, és elkéstél. Ne vegzáld a színészeket menet közben, van más dolguk is nekik, mint a te késve megérkezésedet elviselni.
2023. febr. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!