Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Már nem szokás színházba...

Már nem szokás színházba odaillően, normálisan felöltözni?

Figyelt kérdés

Mostanában többeket farmerban látok színházban. De vannak olyanok, akik a farmerhoz, polót meg sportcipőt vesznek föl, esetleg még farmerkabáttal is tetézik.

A legnagyobb, az nyáron a rövidgatyás, szandálos pasi vitte. Miért lett divat így öltözni színházba? Én se öltözök túl, nem is vagyok sznob, de azért én egy vászonnadrág, bőrcipő, meg egy egyszerű ingbe szoktam menni.

Értem hogy az alsó kasztok is elkezdtek színházba járni, de nincs nekik olyan ruhájuk, amiben meg tudnának jelenni ilyen helyen, vagy csak ez egyszerűen valamiféle divat lett?



2021. nov. 30. 09:57
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
80%

alsó kasztok....?


heh?

2021. nov. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
63%

Ma már nem mindenki annyira sznob, mint te, és nem néz le másokat, nem sorolja öket kasztokba.

De ha kasztokra akarod az embereket osztani, akkor te garantáltan nem tartozol a felső szintekhez, ilyen primitív hozzáállással.


Manapság már az emberek jó részének fontosabb az előadás minsége, mint a mellette ülők öltözete. Amít tiszta, nem büdös, addig semmi probléma sincs ezzel.

2021. nov. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
85%

Ahova én járok, ott mindig elegánsan öltöznek fel az emberek, de amúgy egy sötét farmer is lehet elegáns egy szép blúzzal.


Alsó kasztok? Ne haragudj, de ezek kicsodák? Nem vagy te kicsit elitista? Ugye tudod, hogy színházba mindig is bárki járhatott, legfeljebb az adott időben nem telt neki jegyre és ezért terjedt el az, hogy ez az elit kiváltsága? Jézusom...

2021. nov. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom, en nem vagyok also kaszt ugyan, csak nem nagyon jarok szinhazba, anyukamek szoktak, de multkor pont elmentem egy elott es szeretnek majd menni anyukammal legkozelebb, nagyon lestem, ki milyen ruhaban jar (epp zaras vagy kezdes lehetett, mert sokan voltak az epulet elott). Bennem meg az el, hogy normalisan illik feloltozni, ugyanakkor szerintem akik farmerben meg ilyesmiben mennek, azok nem valoszinu, hogy a szegeny emberek, nagyon sok gazdag ember pont leszarja, hogy jelenik meg barhol, es pont azok szoktak sokszor a legjobban kioltozni, akik csak vetiteni akarnak. Pl van egy kollegam, aki egy fiatal, csoro csaj, olyan szempontbol, hogy nincs mogotte csaladi hatter, a parjanal el, tudom mennyit keres, es nem annyit, ami indokolna, hogy ket havonta benyogje, hogy epp melyik legujabb Apple termeket vette meg, volt mar Watch, Macbook, most az uj Pro Max kell, 30 ezres kabat, stb. Direkt megemliti, mi mennyibe kerul.

Apukam meg aki tobbet keres egy honapban, mint mas egy ev alatt, ugy tud neha megjelenni, macinaciban megy a plazaba vasarolni es tarsai.

2021. nov. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
78%

Színháztól függ. Vannak elegánsabb helyek. Pl. az én városomban a nemzeti színház fő terme. Oda máshogy öltöznek fel, mint kamaraszínházba vagy kis szobaszínházba.

Olyan mindig is volt, és lesz is, aki kilóg nagyon, vagy mert nagyon túlöltözött, vagy mert nagyon alul.

Egyébként egyetértek veled, hogy elegánsabb helyekre igenis adjuk meg a módját és ne farmerben menjünk. Vagy ha farmer, akkor ahhoz is lehet inget, zakót, elegáns cipőt húzni.

2021. nov. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Nem érzem magam sznobnak. De szerintem ha valaki elmegy egy színházba, az tudjon normálisan odaillően felöltözni. Sokan azt hiszik, attól hogy megvesznek egy színházjegyet, attól már kultúrlények lesznek. Nem lesznek!

A proli ezt sajnos nem tudja, ezért jön farmerban és pólóban.. . Lehet, hogy a fürdés sem jött össze neki

2021. nov. 30. 12:06
 7/35 anonim ***** válasza:
83%
Ma már a színházak csak élőszereplős mozik. Lassan lesz popcorn is ;)
2021. nov. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
76%

"nem is vagyok sznob"

De, az vagy.


Tudod, más emberek -akiknek te vagy az alsó kaszt- téged néznek ki, ha netalántán áruházi inget vagy nadrágot veszel fel ami nincs méretre szabat. Vagy ha lenőtt a hajad. Vagy mert másokat bámulva és lenézve keresel önigazolást a saját jólöltözöttségedre.


Pont farmerban és pólóban járok általában színházba és nagyívben teszek rá, hogy ki mit gondol, nincs a teremben senki akinek meg kellene felelnem. A fél életemet ingben és nyakkendőben töltöm, a szabadidőmben hadd vegyek már fel amit akarok a jóízlés határain belül.

2021. nov. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

#8


"A fél életemet ingben és nyakkendőben töltöm"


Netalán biztonsági őr vagy. Az igen komoly társadalmi státusz XD

2021. nov. 30. 13:21
 10/35 anonim ***** válasza:
81%
Azt mondod, nem vagy sznob, de "kasztokról" és "társadalmi státuszokról" írsz. Kérdező, te nem sznob, hanem egy öntelt elitista vagy. Ki vagy te, hogy rangsorolj másokat?
2021. nov. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!