Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik úgy adományt gyűjteni,...

Illik úgy adományt gyűjteni, hogy közben másra van pénz?

Figyelt kérdés

Mostanában többször láttam olyat, hogy adományt gyűjtenek/kapnak, de tudom, hogy az illetőnek közben drágább hobbival/hobbikkal foglalkozik és nem hagyta abba.

Kettősség van bennem, mert megértem, hogy beteg/gyereke beteg és a hobbi kikapcsolódás számára, de közben ha a hobbira nem költene, akkor is tudná folytatni, csak gyűjtemény bővítésről van szó.

És nem milliós kezelésekre gyűjtenek, hanem eszközökre, ételekre.


2023. márc. 1. 08:48
 1/4 NTBS ***** válasza:
73%
Ez elég etikátlan.
2023. márc. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Mondasz példát? Sosem láttam még olyan gyűjtést, ahol tudnám, hogy aki mögötte van, annak mi a hobbija.
2023. márc. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is kíváncsi lennék, hogy mire gondolsz pontosan.

Amiket én láttam eddig felhívásokat, családokat, ők mind elég rossz helyzetben voltak. Hobbira nemcsak pénzük, de idejük sem volt/van az ápolás mellett.

2023. márc. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem fogom elárulni, hogy kik ők, nem akarom ilyen helyzetbe hozni. Részben megértem őket, mert szar helyzet, jó, hogy kapnak segítséget, de közben meg elég sok mindenkinek rosszabb a helyzete és nem kap segítséget. Onnan tudom, hogy mi a hobbija, mert a hobbicsoporton keresztül találkoztunk. Tehát személyesen nem ismerem, csak facebook alapján látom, de elég sok otthoni képet oszt meg, azok alapján, ha mindenki legalább olyan szinten élne, mint ők, akkor szuper országban élnénk. De persze nem tudhatom a pontos anyagi helyzetüket, annyit látok, hogy szép, rendes lakásban élnek. Autista gyereküknek indult már el többször gyűjtés eszközökre, olyan ételre, amit hajlandó megenni.
2023. márc. 1. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!