Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik nyelvvizsga után ajándék...

Illik nyelvvizsga után ajándékot vinni a magántanáromnak?

Figyelt kérdés
Még nincs eredmény, meg tudom, hogy pénzért vállalt, mielőtt írnátok, de akárhogy is, szerintem lelkiismeretes volt, szerintetek valami apróságot, mint virág vagy bombon, vigyek neki? Nálatok mi volt?

2023. ápr. 3. 18:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen. Még szükséged is lehet rá később.
2023. ápr. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Persze. Csakis a vizsga után, de akkor is, ha netán nem mennél át a vizsgán, de szerinted ő lelkiismeretesen felkészített.
2023. ápr. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, már túl vagyok a vizsgán...
2023. ápr. 4. 10:41
 4/13 anonim ***** válasza:

Akartam írni, hogy csakis a felkészítő tanárnak.

A vizsgáztató tanárnak nem kell, mert még azt hiszik, hogy meg akarod vesztegetni :D

És ha a kettő ugyanaz, akkor is csak a vizsga után.

2023. ápr. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Persze, a vizsgáztatót ott láttam először :D


a felkészítő tanárnő pedig lelkiismeretes volt, óradíj ide vagy oda.

2023. ápr. 4. 11:41
 6/13 anonim válasza:
100%
Szerintem nem szükséges, mert ugye ezért fizettél neki, hogy segítsen elérni ezt a célodat. Én mindig borzasztó kínosnak találtam külön ajándékot vinni a tanároknak, de ha jóban vagytok, akkor meg lehet oldani ezt is stílusosan. Valami aprósággal.
2023. ápr. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, illik. Főleg bonbont, csokit, mert az nagyon finom.:)

Üdv

egy magán tanár

2023. ápr. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én egyszer egy party hordó sört kaptam. :D
2023. ápr. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én virágra gondoltam, a bonbon is jó ölet lenne, de annyira nem ismerem, hogy eszik-e csokit, nem ételallergiás-e...
2023. ápr. 4. 17:11
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi erõvel a virágra is lehet allergiás :D

De annyira ne görcsölj erre rá. Csak egy gesztus végül is. (Nyilván aki ételallergiás, már megszokta ezt a helyzetet, udvariasan megköszöni, - és legfeljebb a családja eszi meg a csokit.)

Alapvetõen én már beszédgyakorlás közben "a tanulás álcájával" fino an kiderítettem volna, hogy mi szeret, de most már mindegy.


Nyugodtan vegyél neki, amit gondoltál, örülni fog neki.

2023. ápr. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!