Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Akkor is elszokás menni a...

Akkor is elszokás menni a diplomaosztómra ha én csak egy oklevelet kapok nyelvvizsga hiánya miatt? Így elhívjam a családomat?

Figyelt kérdés
Nincs még nyelvvizsgám és kicsit rossz érzés, hogy én nem ugyanabban a szerelésben leszek valamint nem is kapok valódi diplomát, csak egy oklevelet, hogy elvégeztem az egyetemet. Ilyenkor is elszokás menni? Bocsánat ha hülye kérdése van, de barátnőm azt mondta, hogy így nem megy el, mert nem szeretne nem egyenrangúként fellépni ott.

2012. máj. 15. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Igen, el_szokás menni.
2012. máj. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jajj bocsi, megszoktam, hogy egy csomó szót egybeírok mostanában :S Le kellene szoknom róla, bár tény, hogy helyesírásom mindig csapnivaló volt.
2012. máj. 15. 22:33
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
nálunk azok is jönnek, akik nem is államvizsgáznak...
2012. máj. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

El szokás menni, de a nagy banzájt szerintem hanyagoljátok. Mire? elvégre nem kapod meg a diplomádat.

Nálunk is így volt, és a rokonok szerintem hülyének is néztek volna, ha elvárom, hogy halmozzanak el mindenféle földi jóval, ha egyszer nincs meg hivatalosan a végzettségem.

2012. máj. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nem szeretnék semmit se, csak a szüleimet és a nővéremet hívnám el. Anyukám nagyon várta már, hogy elvégezzem az egyetemet, boldog lenne ha látna ott:)
2012. máj. 15. 22:35
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Persze a diplomaosztóra menjenek el, csak az utána lévő habzsi-dőzsire gondoltam, hogy felesleges. Na meg azt hittem, hogy egész nagy családi banzájra gondoltál.
2012. máj. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Pietrosol ***** válasza:
70%

Szia!


Én pont azért nem mentem el,mert nem akartam Darth Vader-nek öltözni.

Egyébiránt a záróvizsgán túl vagy,tehát egyenértékű a végzettséged a többiekével!

2012. máj. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (SZTE) csak diplomát adnak diplomaosztón, oklevelet nem, azt a TO-n kell kikérni. Szóval nálunk nem csak nem szokás, nem is engedik.
2012. máj. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

Persze, menj el! Nem tudom mi a szokás ilyenkor, de gondolom elmennek, azért ez nagyon dolog, akárhogy is vesszük.

Amikor megkapod majd a diplomádat, akkor is lesz ünnepség? Mert ha akkor is részt veszel majd az ünnepélyes átadón, ugyanolyan ruhában, mint a többiek, akkor érdemes lenne inkább arra elhívni a családtagokat. Amikor teljes pompában láthatnak téged. :)

2012. máj. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk például nem szokás elmenni, mert diplomát nem is kap csak egy oklevelet és az nem ugyanaz. Én sem mennék el.
2012. máj. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!