Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nászajándékként, mennyasszonyt...

Nászajándékként, mennyasszonytáncnál mennyi pénzt illik mostanában adni?

Figyelt kérdés

Féltestvérem esküvője lesz, nincs szoros kapcsolatunk, utcán összefutunk, köszönünk, évi 1-2x ha valakinek segítség, tanács kell, beszélünk.

Mennyasszonytánckor adnánk pénzt. 2 fő nevében mennyit illene adni?


2023. ápr. 8. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Egyrészt max annyit, ami neked belefér. 10-20 ezer max szerintem elég, főleg ha az ajándék is pénz lesz.
2023. ápr. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
92%

amennyit szánsz rá

mi kaptunk 10 ezret is, semmit is, száz ezret is, félmilliót is

2023. ápr. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
1-es: Illik azért az ebéd árát visszaadni. 10-20 ezerből nem jön ki a te étkeztetésed.
2023. ápr. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Vans$ válasza:
20%
Szerintem egy 30 /40 ezret minimum, csak a féltestvéred azaz rokonok.
2023. ápr. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
33%
Attól is függ, nászajándéknak mennyit adsz. Vagy ezt szános nászajándéknak is? Akkor minimum az ebéd árát tedd bele, és akkor nem kaptak nászajándékot.
2023. ápr. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem sokat, mert a nászajándékot nem a táncnál szokás odaadni.
2023. ápr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk közeli rokonoknál volt esküvő, nászajándékba odaadtuk az étkezésünk kb. 2-3x-osát, a menyasszonytáncnál kb. 40 ezer Ft-ot 4 főre elosztva, amennyit abban az állapotban éppen ki tudtam venni a tárcámból.
2023. ápr. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NTBS ***** válasza:
Amennyit jó szívvel tudsz adni.
2023. ápr. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!