Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A felnőttek általában szeretik...

A felnőttek általában szeretik az ajándékozást vagy ez a gyerekkor elmúltával kikopik belőlük?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom ezt az "á nekem ne vegyetek semmit" szöveget, ezt komolyan is gondolják?
2023. ápr. 9. 11:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ők komolyan gondolják-e, nálunk nem kopott ki. Annyiban változott, hogy nekem pl. már nem hiányzik a meglepetés, ugyanúgy örülök, ha tudom, hogy mit kapok (talán még jobban). Ha meg van beszélve, nem kap az ember felesleges dolgokat, hanem pont azt, amire szüksége van. De vannak felnőtt rokonaim, akik most is meglepetés pártiak.
2023. ápr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én utálok ajándékot kapni és adni is. Arra emlékszem hogy gyerekként még szerettem.
2023. ápr. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2: És mi az ellenérzésed oka?
2023. ápr. 9. 15:47
 4/11 anonim ***** válasza:
Alighanem rossz gyerekkori beidegződés. Ünnepi alkalmakkor sok volt a balhé, illetve az ajándékozás is általában tiszta feszkó volt. Nem arról szólt a dolog hogy ajándékot adunk egymásnak, hanem hogy hogyan tudjuk elkerülni a sírást, kiabálás.
2023. ápr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értelek, és sajnálom. Remélem, az új családod olyan/olyan lesz, ahol ez már nem lesz gond.
2023. ápr. 9. 17:51
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyedül anyukámnak és a barátaimnak szeretek ajándékot venni és kapni is tőlük.

A rokonoknak nyűg venni bármit is.

2023. ápr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Metionin ***** válasza:
100%
Attól függ, a kötelező ajándékozást gyerekkoromban sem szerettem, sosem tetszett amit kaptam de persze úgy kellett tenni, meg hálálkodni. Felnőttként már kerülöm, de volt időszak, amikor előfordult (párom családja nagy ajándékozós, egy ideig próbáltunk ennek eleget tenni) és akkor is csak a szájhúzgálás ment a megajándékozott részről, meg én is csak kacatokkal lettem "gazdagabb". Spontán, csak annak ajándékozni, akinek én akarok, szeretek és ezektől az emberektől kapni is.
2023. ápr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Felnőttként szinte mindenki utálja az ajándékozást, mert "kötelező", közben meg gőzöd sincs, mit vegyél a másiknak, és a vége az lesz, hogy feleslegesen költöd a pénzed, mert úgyse örül neki.

Cserébe te is valami akkora baromságot kapsz, hogy nehéz lesz egy műmosolyt magadra erőltetni és eljátszani, hogy örülsz. "Húúú mindig is egy ilyen rózsaszínű, virágos vécéülőkére vágytam, honnan tudtad, anyu????" XD

2023. ápr. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igazatok van, azt hiszem, már csak magamnak veszek ajándékot a továbbiakban, annak legalább biztos örül a Címzett. :D
2023. ápr. 10. 15:05
 10/11 anonim ***** válasza:
Engem sose fogott meg a dolog, se az adás, se a kapás. Valahogy nem éreztem a varázsát már gyerekként sem, emlékszem, 12 évesen konkrétan kértem a szüleimet, hogy ne adjanak nekem semmit. De teljesen meg tudom érteni azokat, akik szeretik az ajándékozást, én magam is szoktam adni azoknak, akiknek ez fontos. Szerintem ezt a józan ész talaján érdemes kezelni: akinek fontos, annak érdemes adni, hisz az ő szeretetnyelvének ez a részét képezi, akit nem érdekel, annak nem.
2023. ápr. 14. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!