Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ilyenkor hogyan tovább?

Ilyenkor hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Egy korlátba ütköztem.

Vázolom, amiket tudok:

• helyiségbe belépve az épp érkező köszön először

• férfi és férfi között a rang és/vagy a kor adja, ki nyújt elsőnek kezet a közvetlen környezet felé

• férfi és nő között alapesetben a nő nyújt kezet, kivévepl., ha a nővel szemben álló férfi jelentősen feljebb van az adott, pl. munkahelyi hierarchiában

Meg biztos van még kivétel


Velem most az van, hogy irodában asztalszomszédom lesz egy kollegina.

Én férfi vagyok, hasonló korban vagyunk.

Nem vagyunk egymás felett a hierarchiában.

Mivel sokat lesz mellettem, felmerült bennem, hogy mi van akkor, ha nem nyújt kezet, nem mutatkozik be?

Annak érdekében, hogy ne maradjon ki a “teljes” bemutatkozás, ütközik etikettbe, ha az ő mulasztása után én nyújtok inkább kezet ahelyett, hogy csak úgy elmondanám, hogy szia, ha már szomszédok lettünk, így meg úgy hívnak… Szerintem ez hülyén nézne ki, ha nem nyújtanék kezet.



2023. ápr. 13. 01:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem nézne ki hülyén.

Mutatkozz be.

Ha nem nyújt kezet, akkor nem nyújt.

2023. ápr. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Főnök nincs, aki esetleg foglalkozik ilyesmivel? HR tanácsadó?


Munkahelyi etikett nincs a házirendbe foglalva? Hány éves lenne a kollegina? Te hány éves vagy?


Ui: bocsánat a tegeződő hagnemért. Számomra is fura ezen az oldalon. Még mindig nem szoktam meg, 2009. augusztusa óta.

2023. ápr. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"mi van akkor, ha nem nyújt kezet, nem mutatkozik be?"


Nem érdekled,nem barátkozó stb...

Minden esetben neki kellene kezdeni.Ha akar.

2023. ápr. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ne görcsölj rajta, hanem nyujtsd te a kezed mosolyogva, a többi már a másik felet jellemzi. Te a magad részét tökéletesen megteszed, a többivel már nem kell fopglalkoznod.
2023. ápr. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nőnek előre kezet nyújtani illetlenség.
2023. ápr. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Te már ott dolgozol, abban a szobában, vagyis ő érkezik, ő mutatkozok be. Ha nem tenné, akkor rá lehet vezetni ezzel: Kit tetszik keresni ? Ha ez sem segít, akkor mutatkozz be te, igy is jobb, mint ne mutatkoznátok be...
2023. ápr. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!