Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ezt hogy mondjuk angolul:...

Ezt hogy mondjuk angolul: "Jövő ilyenkorra szeretnék elhelyezkedni egy stabil munkahelyet biztosító vállalatnál"?

Figyelt kérdés
Az jó, hogy "By the time next year I would like to be applied a company providing stable workplace"? Ez csak így a fejemből pattant ki most.

2020. márc. 10. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jó így,de a válaszomban se vagyok biztos:)

Szóval ami engem zavar hogy az I would like az a by THIS time next year rész után jön, másrészt, hogy az a rész future perfect lenne, ha jól gondolom, de lehet tévedek.

2020. márc. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
#-1es vagyok, de lehet az egész helyett teljesen máshogy kéne mondani..
2020. márc. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
By this time next year I would like to have landed a stable job at a company.
2020. márc. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"to have landed"


De itt miért kell present perfect-et használni mikor a jövőre vonatkozik? :O

El tudnád magyarázni részletesen a nyelvtani szerkezetét?

2020. márc. 11. 12:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdező , #3 <> velem (#1,#2)
2020. márc. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5: Okés értem, hogy ki vagy köszi a választ is, de ezt a have landed -et akkor se értem miért kell használni és miért pres.perf.
2020. márc. 11. 12:50
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok: az valójában nem present perfect, hanem perfect infinitive, ami olyan helyen állhat a mondatban, ahol a "sima" (present) infinitive, azaz to után ill. segédigék után, és persze ragozatlanul. Így képezik a módbeli segédigék is a múlt idejüket: she would [land], she would [have landed].


A perfect infinitive akkor használható, ha egy főnévi igeneves szerkezetben előidejűséget, befejezettséget szeretnél kifejezni. Mivel jövő ilyenkorra már szeretnél elhelyezkedni, ezért az elhelyezkedés maga a jövő ilyenkorhoz képest már a múltban lesz, így jövő ilyenkor azt mondanád, megszerezTed az állást. Más példa:

I'm happy to have seen the show yesterday - Örülök, hogy tegnap láttam az előadást.



De persze az is igaz, hogy az ilyen "by the time"-os kifejezések amúgy is előszeretettel állnak valamilyen perfect igeidővel, mivel azt fejezik ki, hogy valamikorra valami már megtörtént, befejeződött, és a te elhelyezkedésed jövő ilyenkorra már meg fog történni. Lehet befejezettség, előidejűség a múltban is meg a jövőben is, pl:


By the time I got home in the evening, she had arrived - Mire este hazaértem, már megérkezett.

By the time I get home tonight, she will have arrived - Mire ma este hazaérek, már meg fog érkezni / már ott lesz.


Ha a mondatod úgy szólt volna, hogy Jövő ilyenkorra már szerzek egy stabil állást, azt így mondtam volna:

By this time next year I will have landed a stable job.

A kérdésedet a "szeretnék" komplikálta meg, mivel azt főnévi igenév követi, ezért azt tettem formailag múlt időbe, hogy kifejezze, hogy nem jövő ilyenkor akarok állást szerezni, hanem már korábban, de a jelenhez képest meg nyilván a jövőben...


De hogy teljes legyen a kép, megemlítem, hogy létezik continuous infinitive és passive infinitive is, pl.:

The app has to [be running] - Az appnak futnia kell közben

I would [be running] if... - Most épp futnék, ha...

I would [be surprised] if... - Meg lennék lepve, ha...


Sőt, ezek a perfecttel kombinálódhatnak is:

I would [have [been running]] if... - Épp futottam volna, ha...

I would [have [been surprised]] if... - Meg lettem volna lepve, ha...

2020. márc. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!