Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha kiülős helyen/étteremben...

Ha kiülős helyen/étteremben 2920 Ft-ra végződik a fizetendő összeg, akkor ti mennyi borravalót adtok?

Figyelt kérdés

2 ital, pont ennyire jön ki és én 3500 Ft-ot fizettem, mert nem akartam, hogy a pincér aprózzon (van olyan, hogy nem tud visszaadni és ha igen, akkor mi van?). Nem tudom az aprózgatás kikényszerítése (borravalónál) mennyire ciki és mennyire szoktak inkább egészre kerekíteni?


Viszont a 3000 Ft-ra meg tuti húzta volna a száját, mert közel sincs meg a 10%.


Ilyenkor hogy érdemes eljárni?



2023. jún. 18. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
19%

3200.

Azért ne adják már 500 forintot 3000 forint esetén.

10-15%

2023. jún. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
futárnak 3300-at adnék, kiülősön talán 3400-at
2023. jún. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
3000-et adnék.
2023. jún. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenekelőtt a borravaló nem kényszer, nincs ilyen etikett. Bebeszélés van. Nem mindegy hol és nem mindegy milyen szolgáltatás után. Többször előfordult, hogy semennyit sem adtam. Sőt, volt, hogy a pincér próbált meggyőzni, hogy nincs aprója. Simán beküldtem a pénztárba. Azonban olyan is előfordult, hogy jóval többet adtam 10%-nál. Nekem megérte. Mert érzelmi többletet is kaptam.

Az ember legyen annyira önálló, hogy képes megítélni miért mi jár, és aszerint cselekszik. Nem mások ízlése szerint.

2023. jún. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 NTBS ***** válasza:
77%
Max. 3200.
2023. jún. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
3200 ft szerintem reális lett volna. Én felszolgáló vagyok és nagyon örültem volna annak is. Egyébként a kerekítés és a borravaló két különböző dolog. Sokan 20 forintokkal kiszúrják az ember szemét, aminek semmi értelme nincs. A pincér nem fogja azt felírni magának borravalóként, hogy égjen a kollégák előtt és a kassza elszámolásnál vagy ha ellenőrzés van még a kasszája sem fog stimmelni sok ilyen után. Főleg, hogy sokan még a kártyánál is eljátszák ezt, ami külön papírmunka 10-20 ft miatt, aztán meg megsértődnek a vendégek ha nem húzod le. Szerintem ha viszont kérsz vissza aprót az egyáltalán nem ciki. A szolgáltatásért cserébe adod a jattot, nem azért, hogy ne legyen apród.
2023. jún. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Üsse be ezt az összeget a terminálba és kész. Ilyen hétköznapi hülyeségekre nem értem miért használnak az emberek még készpénzt.
2023. jún. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 talpalos válasza:

Ha valaki nem akar jattolni szíve joga, nem sértődöm meg.


A legtöbb pincér szerintem annak is örül ha felkerekíted 3000-re és nem kell bohóckodni az apróval, ne gondold túl :D


Annyira semmit nem ér már a forint, hogy nem igen tartok aprót a brifkómban,én is kerekítek a vendég javára ha úgy van. 3200 a számla és kapok egy 5öst akkor visszaadok 2ezret.

nov. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én lealkudnám 2800-ra. 😉
ápr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!