Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha csak a 76-os sor van...

Ha csak a 76-os sor van megadva önellenőrzésnél, és az eredeti adat, illetve módosított adat különbözete negatív előjelű az eltérésnél, visszaigényelhető, vagy fizetendő adó van?

Figyelt kérdés

2023. jún. 2. 06:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha a módosított adat kevesebb mint az eredeti, akkor szerinted azt be kell fizetni vagy nem?
2023. jún. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azaz előzetesen felszámított ÁFA
2023. jún. 2. 07:44
 3/11 anonim ***** válasza:
Vagyis akkor ebből meg tudod válaszolni a kérdésed, nem?
2023. jún. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom
2023. jún. 2. 12:31
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor megpróbállak rávezetni. A 76. sor a beszerzést terhelő, előzetesen felszámított, levonható általános forgalmi adó összesenje (63-75. sorok összegzése). Ha ez eredeti adatból kivonod az új adatot és ez a szám negatív lesz, akkor az azt jelenti, hogy most több a levonható adód, mint volt. Ha most több adót vonhatsz le mint korábban, akkor fizetendő adód keletkezik összességében?


Amúgy nem értem az egészet. Mi az, hogy önellenőrzéskor csak a 76. sor adata van megadva? Ez iskolai feladat vagy a való életben próbáltok áfát önellenőrizni?

2023. jún. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Munkahelyen, és én még új vagyok. A korábbi munkatársak valószínűleg elrontották a régebbi önellenőrzéseket, mert mindenhol más szöveg van...
2023. jún. 2. 15:46
 7/11 anonim ***** válasza:
De hol van más szöveg? Belső memókon? Önellenőrzési jegyzőkönyvön? Vagy hol?
2023. jún. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát, hogy pl.: a januári hónapra a visszaigényelhető/fizetendő adó 60 e Ft-al nőtt/csökkent
2023. jún. 2. 17:03
 9/11 anonim ***** válasza:

Oké, még mindig nem teljesen értelek. Ezt írtad:


"Ha csak a 76-os sor van megadva önellenőrzésnél" - hol van ez megadva?


"A korábbi munkatársak valószínűleg elrontották a régebbi önellenőrzéseket, mert mindenhol más szöveg van..." - pontosan hol van más szöveg?

2023. jún. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát amikor -50 e Ft pl. az eltérés, akkor valahol az van visszaigényelhető nőtt, de máshol pedig visszaigényelhető csökkent
2023. jún. 2. 17:47
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!