Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A könyvtárakba miért nem...

A könyvtárakba miért nem lehet csak turistaként belépni és körülnézni? Hogy lehetne megoldani ha csak ott szeretnék lenni egy fél órát a látványért?

Figyelt kérdés

Akárhány könyvtárat nézek itthon és akár külföldön is, nem lehet belépni csak körülnézni.

A Szabó Ervin lenne a nagy célom de ott sem találtam a honlapon hogy lenne “napi jegy”

Esteleg aki szokott járni, van olyan lehetőség hogy csak egy napi olvasójegyet váltok ki és azzal körbemegyek az épületben?



2023. júl. 19. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Azért nem lehet, mert mások oda tanulni és dolgozni járnak, így nagyon zavaró lenne, ha a turistákat (akik többsége kifejezetten hangos) kéne kerülgetniük.
2023. júl. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet...?👀

Honnan tudnák, hogy turista vagy?

2023. júl. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2023. júl. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, honnan tájékozódsz, de a közkönyvtárakba simán bemehetsz. Legfeljebb annyit kérnek, hogy egy ingyenes regisztrációt ejts meg előtte. Ezt jófejségből szerintem simán be lehet vállalni, hogy egy picikével jobb legyen a könyvtár statisztikája.


Mindezt egyébként (hogy ingyen mehess be, ingyen olvashass helyben, kérhess segítséget, és a könyvtár ingyenes regisztrációt kérhessen) törvény írja elő: 1997. évi CXL. trv

2023. júl. 20. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A könyvtárak honlapján tájékozódom… sehol nem látok olyat hogy napi jegy

Pedig egy szép könyvtárba Szerintem rengeteg turista is menne


A Szabó Ervin oldalán sem láttam olyan lehetőséget hogy veszel egy jegyet és azzal bemehetsz

Csak könyvtárhasználat van

2023. júl. 20. 13:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Még csak az kéne, hogy mialatt én egy könyvtárban a vizsgáimra készülök, turisták lihegjenek körülöttem.
2023. júl. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hogy a vizsgádra készülj arra elég lenne egy fehér terem egy szürke paddal, egy remekmű könyvtárat meg meg kellene hagyni annak aki a látványt akarja élvezni
2023. júl. 20. 16:06
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez esetben elmehetnék hozzád megcsodálni az otthonodat, vagy nálad teljesen dísztelen és minden széptől mentes a lakás/ház? A #7-es válaszodban ezt a hozzáállást alkalmaztad, szóval melyik?


Nem élek már Magyarországon, így nem tudom a konkrét szabályokat a különböző ottani könyvtárakban, de meg kéne értened, hogy aki könyvtárba jár, az elsősorban vagy tanulni vagy dolgozni van ott. Az ő kényelmük a legfontosabb és az ő kényelmükhöz hozzájár egy szép és komfortos környezet; nem fogom részletezni, de bizonyított tény, hogy az emberek jobban működnek olyan környezetekben, amit szépnek találnak, illetve amikor ezek a könyvtárak épültek, ez volt az alapvető építészeti és dekorálási norma, nem a ma népszerű minimalista stílus. Pont azért szeretek könyvtárban tanulni, mert nem csak csendes (amit a turisták tönkre tennének), de szeretem a látványát, mint egy kis múzeum. Ha már múzeum: egy múzeumban dolgozok, és a közös irodánk is nagyon szép, igazi remekmű, ahogy te fogalmaztál, néhány valódi festmény is nálunk van kitéve, de ez a rész a látogatók elől le van zárva, hiszen az már a munkaterület része. Nekünk szép, nem egy vendégnek, aki a puszta ottlétével megnehezítené a munkánkat.


A nagyobb könyvtárak, mint amilyen az írországi Trinity College könyvtára is, szerveznek vezetett túrákat, de ott is csak egy szűk részt járhatnak körbe a látogatók, pont azért, hogy az egyetemistákat ne zavarják. Erről az adott könyvtár weboldalán érdemes tájékozódni, vagy ha helyi lakos vagy, odamész és megkérdezed a recepción.

2023. júl. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ez olyan mint mikor emberek nagyon fancy-nek akarnak hangozni és azt mondjak hogy ok klasszikus zenére tanulnak


Már a gimiben is megbuktam volna ha zenére kellett volna tanulnom, nemhogy főiskolán…

Egy kastélyterem szeru helységben kb lehetetlen tanulni mert elvonja a figyelmet, vagy ha nem vonja el és annyira nem érdekel hogy mi van körülötted akkor meg tényleg feleslegesen vagy ott és lehetnel egy szürke teremben is


Külföldön is volt ebből gond, akkor meg nem néztem ennek utána, be akartam menni egy szép könyvtárba ahol mondtak hogy itt csak tagság van

De mivel egy flörtölő olasz férfi volt a portán, beengedett mert gondolom tetszett neki hogy egy fiatal csinos lány vagyok


Volt egy modern része a könyvtárnak ami puritán volt ahol valóban tanultak a fiatalok. Ezt megértem de közben a fancy része meg ott állt üresen, amiből simán múzeumot lehetne csinálni és engedni be az olyan embereket mint én akiknek a könyvtár az egyik kedvenc helyük az enteriőr miatt


Ehhez képest össze vissza kell szervezkedni meg külföldön sem lehet bemenni egy kastélyszeru több száz éves könyvtárba mert azt tanulásra használják…


Mikor arra elég lenne ahogy mondtam egy szürke tanterem

Gondolom a te iskolais is pont úgy néztek ki mint az enyémek, sima poszt szovjet tantermek és lám mégis elvégeztuk

Akkor meg nem kellett neked sem a “szép környezet” hogy tanulni tudj

2023. júl. 20. 16:41
 10/10 anonim ***** válasza:

"A könyvtárak honlapján tájékozódom… sehol nem látok olyat hogy napi jegy"


Érdekes, több könyvtárat is tudok, aminek a honlapján szerepel "napijegy". De a vicces, hogy amit te akarsz, ahhoz nem is kell napijegy.


Magyarán volt egy téves elgondolásod a könyvtárak látogatásáról, és ahelyett, hogy az érintett könyvtárban kérdeztél volna utána a dolognak, az interneten írtál ki butaságot felháborodva, amit még kategorizáltál és tárgyszavaztál is.

Mit gondolsz, ez volt a legjobb mondja választ kapni a kérdésre?

2023. szept. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!