Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan lehet megírni egy...

Hogyan lehet megírni egy vendégnek nem bunkón hogy törölje a foglalást?

Figyelt kérdés

Sikeresen lefoglalt egy szobát nálunk, majd írt egy e-mailt, hogy nem kérik a szobát. Viszont az oldalon nem mondta le így egyrészt más nem tud foglalni, másrészt a jutalék fel lesz számolva.

Nem akarom bunkón írni, hogy akkor legyen kedves törölni a foglalását az oldalon. Ezt szépen hogy lehet megírni?


2023. aug. 1. 21:17
1 2
 11/12 TappancsMancs ***** válasza:

"oda írta, hogy egyáltalán nem állt ... szándékukban utazni."

Hát ezt eddig nem írtad és ez valóban meglepő. De konfliktust ebből sem kell csinálni, csak intézkedni.


"Nem kioktatni akartam, hogy HOGYAN törölje."

És nem azt írtam, hogy kioktasd, hanem közöld vele a szabályos módját. Ennyi és írtak is rá jó példákat. Ott vannak fent.


"Ha lefoglalni tudta, bizonyára törölni is."

Talán nem jutott eszébe, hogy ugyanott lehet lemondani, de tőle lehetne megkérdezni, mert ezt ő tudja. Illetve illetlenség lenne megkérdezni és én például nem is kérdezném meg.


"Csak arra szerettem volna felhívni a figyelmét üzenetben is kedvesen, hogy az e-maillel nem mondta le, csak nekünk jelezte hogy nem érkeznek "egyáltalán" "

Erről beszéltünk eddig is (magam is).


Én nem háborodtam volna fel rajta, csak intézem... közlöm ahogy a regisztrációs felületen elfogadható a lemondása, stb stb valami efféle.


Akárhogy is a megfelelő információt kell közölni. Ez inkább egy fogalmazási kérdés és szerintem tök mellékes, hogy miért és hogyan. Az embereknek néha a legegyszerűbb nem jut eszébe és talán csak ezért írt emailt. Szerintem ez lehetséges. De hogy miért nem is akart utazni az fura :P

2023. aug. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

#11Nem írtam mert végülis mindegy hogy miért nem jönnek, nem jöttek.

A kérdésem csak annyi volt, hogy szépen, illedelmesen hogy írjam meg hogy legyen kedves lemondani ebben az esetben a foglalást

2023. aug. 8. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!