Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Fizettettél már ki valakivel...

Fizettettél már ki valakivel valamit?

Figyelt kérdés

Filmekben (és ahogy hallom, a való életben is) sokszor elhangzik, miután valaki tönkretette egy ismerőse értékes cuccát, hogy "ezt bizony kifizeted".

Gondolom mindenkinek tettek már tönkre cuccát mások. De volt már rá példa, hogy ki is fizettettétek azzal aki elrontotta/eltörte/elhagyta?


2010. okt. 15. 14:00
1 2
 1/11 anonim válasza:
89%
Szerintem úgy a normális, hogy aki tönkretette fel is ajánlja, hogy kifizeti, nem nekem kell hőzöngeni. Legalábbis az én baráti körömben, családomban igy van. Ha valaki pl széttörné valami értékes cuccomat és eszébe sem jutna h esetleg ez probléma (minimum egy töredelmes bocsánatkérés, de az már egy összetört tányérnál is!) akkor szerintem nem sokáig lennénk barátok. Tuti nem erőszakoskodnék hogy fizessen csak csalódnék benne és nem keresném többet a társaságát az illetőnek.
2010. okt. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
nem. ha valakivel vagyok olyan viszonyban, akkor nem fogom vele visszafizettetni. ha meg értékes tárgyról van szó, akkor alap, hogy ő fogja fölajánlani a kár megfizetését. szerencsére nem volt ilyen jellegű konfliktusom
2010. okt. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Volt, de szerencsére a károkozó maga volt olyan korrekt, hogy nem kellett őt fenyegetni meg követelőzni, magától ajánlotta fel, hogy megtéríti a nem szándékosan, de okozott kárt.
2010. okt. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kölcsönadtam a barátnőmnek egy gyerekülést, amit a férje sikeresen tönkretett. Szívem szerint a férjével kifizettettem volna, mert amikor tönkre ment, csak annyit mondott a barátnőmnek, hogy mi úgyis burzsujok vagyunk, majd veszünk másikat. A barátnőmet ettől függetlenül ugyanúgy kedvelem, de a férjét ki nem állhatom.
2010. okt. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer egy barátomtól kölcsön kértem a féltett könyvét..Nagyon vigyázott rá,és elég drága könyv is..

Én viszont elhagytam.Mivel hibáztam,megvettem a könyvet,és elmondtam az igazságot..Így volt helyes,mert tudtam,hogy neki ez sokat jelentett..

2010. okt. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor vettem egy laptopot, pár nappal később egy barátnőm véletlenül leöntötte itallal. Sűrű bocsánatkérések közepette, pár nappal később együtt vittük el egy szervízbe, és ő állta a költségeket.


Szerintem ez evidens, fordított helyzetben én is ugyanezt tettem volna.

2010. okt. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer-dekoratőr iskolában-technikaórán ráfröccsentettem egy kis hígítót egy mellettem ülő lány telefonjára. Azt nem értem minek tette ki a munkapadra, amikor eleve tudta, hogy ilyen anyagokkal fogunk dolgozni. Úgy nekem támadt, ordított, mint valami sakál. Végül is fizettem neki, hogy meg tudja venni az előlapot. Erre mit vásárolt a pénzből? Egy dzsekit.
2010. okt. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem még, nem. :D Mindig én teszem tönkre a cuccaimat. :D Sajnos más jobban vigyáz az én cuccaimra, mint saját magam :D
2010. okt. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti:

Én nem fizettem volna a lánynak.

Alapvető hogy ilyen helyre nem viszünk sérülékeny értéket, és főleg nem pakoljuk ki az asztalra, ahol dolgozunk.

Ennyi erővel elkezdhetne mobiltelefonnal úszni, aztán hisztizik az úszómesternél hogy a vize tönkretette a mobilját.

Az még csak egy lapáttal tesz a dologra hogy azonnal hisztizni kezd érte.

Hogy meg dzsekit vett rajta... Nem is hiányzik neki az új előlap, mi? Akkor mi a probléma?

2010. okt. 21. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

03:16

Sajnos meg kellett tennem, mert szinte mindenkit ellenem hangolt.

2010. okt. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!