Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kezét/kezit csókolom szerinted...

Kezét/kezit csókolom szerinted mennyire udvarias/elfogadható felnőtt férfi részéről fiatal nőnek?

Figyelt kérdés

Pl. a tévében, vagy üzletekben időnként valaki elsüti, amit egy kissé furcsállok. Valahogy rögzült 100 éve, hogy Magyarországon a nőknek máshogy kell köszönni, illetve gyerekek részéről mindenkinek. A bácsizásról/nénizésről már nem is beszélek...

51F csak a pontosság kedvéért.



2023. aug. 14. 08:28
A kérdező szavazást indított:
udvarias/elfogadható
nem udvarias/nem elfogadható
16 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Nekem egyáltalán nem fura. Nem ez a leggyakoribb üdvözlést, de rendszeresen köszönnek nekem így férfiak, minden korosztályból, nemcsak idősek. Csókolom, kezét csókolom, kézcsók.

Sőt, vannak, akik bemutatkozásnál nem kezet fognak egy nővel, hanem kezet csókolnak (és nyilván nem csókolják meg igazából). Szerintem ez kifejezetten udvarias. 43N

2023. aug. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Számomra teljesen megszokott. Hivatalban dolgozom, orvosok ügyeivel foglalkozom. Rendszeresen köszönnek így férfi orvosok (és nem vagyok még öreg néni, 34 leszek).
2023. aug. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Udvarias, teljesen megszokott és elfogadható. Fiatal nőként sokszor köszönnek nekem így idősebb férfiak is. Én személy szerint, jobban szeretem ezt, mint pl. egy ,,Jó napot kívánok!" köszönést.
2023. aug. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
70 és 60 évesek között rendjén van, de ha egy mai 30-as a mai 20-asoknak ilyeneket mondana, hát azért mosolyognának a háta mögött.
2023. aug. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Korombeliektől is hallom, de ezek szerint mindenki elégedett. Köszönöm az eddigi válaszokat.
2023. aug. 14. 19:50
 6/6 anonim válasza:
Én 30 éves férfiként sosem köszönnék kezét csókolommal. Napszaknak megfelelő köszönés, hozzátéve, hogy kívánok.
2023. aug. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!