Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért sértődik meg egy 12...

Miért sértődik meg egy 12 évvel idősebb nálam akinek csókolomot vagy napszaknak megfelelően köszönök?

Figyelt kérdés

Én mindig mindenkinek megadom a tiszteletet és én is szeretem ha magáznak. Most egy 32 éves férfi megsértődött azért, mert csókolomot köszöntem neki. Szerintetek kinek volt igaza ? Neki vagy nekem? Mit tegyek vele ? Szeretnék vele jóban lenni de megsértődött. Mondta tegezzem csak mondtam rendben. Beszélgettünk de láttam rajta, hogy megsértődött. 🙄

20/N



#Tiszteletet megadtam #De megsértődött #12 év korkülönbség
2022. jún. 25. 18:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ha egy 20 éves nő egy 32 éves férfinak csókolommal köszön, az azért gáz. Ilyen korban a "csókolom" az kifejezetten időseknek megengedett, vagy azoknak, akiknek régen csókolommal köszöntél (pl. általános iskolai tanár). Teljesen természetes, hogy ezt természetellenesen fogadta (valószínűleg nem sértődés, hanem értetlenség volt benne).


Ha szeretnéd, hogy magáznának, akkor ne csókolommal köszönj, hanem "jó napot kívánok!"-kal (nyilván napszak szerint).

2022. jún. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Csokolomot az idoseknek szoktak mondani. Ez nem annyira formalis koszonesi mod.

A "jonapot kivanok" sokkal elfogadottabb. Ha a 32 eves ferfi pl a bank alkalmazottja, vagy egeszsegugyi dolgozo, tanar vagy akarmilyen hivatalos szitucioban a masik fel, akkor a magazas elfogadott.

Viszont ha pl a szomszedod, kollegad, vagy csak valahonnan egyik ismerosod akkor 12 ev nem olyan nagy korkulonbseg 18 felett ami miatt magaznod kellene.

En 31 vagyok es nem orulnek ha csokolommal koszonne egy 20 eves no. Viszont ha nem csokolomozik hanem megcsokol akkor mas a helyzet :D

2022. jún. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És emiatt mondjam neki, hogy bocsi vagy nem kell? Legtöbbször napszaknak megfelelően köszönök egyébként mindenkinek.
2022. jún. 25. 19:30
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
#3: Szerintem ha legközelebb összefuttok, mondd meg neki: "Szia! Bocs, hogy a múltkor csókolommal köszöntem, máshol járt az eszem!".
2022. jún. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy egyszerűen felejtsd el, nem kell ekkor ügyet csinálni belőle.
2022. jún. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nem tiszteletet adsz neki, hanen érezteted vele, hogy öreg hozzád.
2022. jún. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Rendben köszi, mindenkinek ment a zöld
2022. jún. 25. 22:00
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez módfelett esetlen… Eleve a magázódás ilyen csekély korkülönbség esetében. És akkor magáról a csókolom szóhasználatról nem is beszélve. A 20 és a 32 év is fiatalnak számít.

Én most lettem 30 és 20 éves lányokkal is randizok. Nekem nagyon fura ez az egész magázósdi meg öregezés.

2022. jún. 26. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A csókolom már valóban szokatlan, ugyanakkor szép köszönési forma, noha tény, hogy régebben is a gyerekek a felnőtteknek, vagy idősebbeknek köszöntek így (anyáink, apáink olykor a szüleiknek is!), ám ekkora korkülönbségnél (ahogy az előttem szólók is írták) valóban furcsa. A tegeződés sok esetben megbeszélés (felajánlás) kérdése (közeli korcsoportnál), máskor pedig automatikus (pl. sok helyen kollégák között, kortól függetlenül). Ezért megsértődni szerintem túlzás, az érintett fél részéről egy-két mondattal lezárulhatna. (Pl. én ilyen esetben viccesen visszaköszönök ugyanígy, vagy egyszerűen csak annyit mondok: "mondd, hogy 'szia', legalább én is fiatalabbnak érzem magam...") De idősebb néniknek simán köszönök csókolommal (férfiként), a "jó napot kívánok" nyilván helyes lenne és elfogadott, de az nagyon hivatalos, vagy inkább távolságtartó (anélkül, hogy a legjobb barátok akarnánk lenni...)
2022. jún. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó kettőnek a választ! Akkor legközelebb csak sziát köszönök:)
2022. jún. 26. 20:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!