Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem dicsőség ma már...

Miért nem dicsőség ma már sokat dokgozni?

Figyelt kérdés

Anyukám havi 300 óra fizikai munkát végez, mellette kert, mindennap főzés stb, szó szerint 47 évesen mindene fáj ,porckopás meg, legapróbb hibát is vétem vagy csak úgy van kedve világ leglustább legingyenélőbb férgének nevez. Szid engem aki csak havi 200 óra fizikai munkát végez, hogy a kusujja többet dolgozik mint én egéaz életemben nem fogok, lusta féregnek hív ezért. Anya mondta ,hogy őt még abban az időben nevelték amikor dicsőség volt testi lelki nyomorékká dolgozni magunkat. Lustának tartja aki 3 műszak mellett nem jár el dolgozni mellékest. Azt mondja aki éjszakai műszak után nem robotol kertészkedik az lusta féreg.

Volt ,hogy 12 óra fizikai munka után ledőltebb az szuszantam már zavart ki kocsit takarítani meg én is éjszakázás után aludtam nevelőapám már vödör vízzel keltett.


2023. aug. 26. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem arról van szó, hogy nem dicsőség.

Csak anyukád nagyon önző és öntelt,munkamániás, abba rokkan bele,ő dolga, másnak fontosabb az egészsége és kevesebb munkával többet keres mint anyád, meg te.

2023. aug. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Az államszocializmus alatt a munka dicsőséges voltával vígasztalták a munkásosztály tagjait a kommunisták, ha már a nyugati munkások életszínvonalát nem sikerült megteremteniük.

Mondd meg anyukádnak, hogy köszönöd szépen a hozzászólását, de szerencsére semmit sem számít a véleménye.

2023. aug. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, nem a munka a dicsőség, és főleg: NEM AZ A CÉL.

Nem az a jó, ha JÓÓÓÓ sokat dolgozol.

Az eredmény számít, amit elérsz.

Márpedig sok tudással és kevesebb munkával többet érsz el, mint sok munkával és kevés tudással.

Úgyhogy érdemes inkább a tanulásra fektetni a hangsúlyt.

2023. aug. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez eléggé trollkérdésnek tűnik... Na mindegy, azért válaszolok.

A régi paraszti világban tényleg az volt, hogy aki sokat gürcölt, annak sok földje lett, és még többet gürcölhetett... Viszont nem is volt megélhetési problémája. Vett fel állandó cselédet, az besegített.

A szocializmusban szintén az volt, hogy aki sokat dolgozott, annak sok pénze volt, látványosan jobban élt, mint aki nem dolgozott.

A mai fiataloknak hihetetlen, hogy pl. az egykori munkahelyemen, egy akkor 2000 fős nagyvállalatnál, az öreg szakmunkásokkal néha előfordult, hogy a sok túlórával meg pótlékkal együtt többet kaptak fizetésnapon, mint a nagyvállalat vezérigazgatója. Manapság már egy ekkora cég vezetője kb. 10x annyit kap, mint egy szakmunkása...

De akkoriban munka mellett is komoly pénzeket lehetett keresni, másodállással vagy mezőgazdasággal. Nézz körül falun, akkoriban épültek a nagy házak, sokuk kétszintes. Mivel az emberek egyszerűen nem tudtak mit kezdeni a megkeresett sok pénzzel, így építettek egy emeletes házat. (Erről a folyamatról szociográfiákat is lehet olvasni, ha szétnézel a könyvtárban.)

Aztán a rendszerváltás után elkezdődött az, hogy lenézték a fizikai munkát. Mivel a mérnök, orvos, ügyvéd, stb. kereste a hatalmas lóvékat.

Ez a folyamat odáig jutott, hogy manapság már mindenki diplomát akar, fizikai munkát végezni meg senki. Emiatt a fizikai munka is már nagyjából megfizethetetlen. A kollégám 19 éves kőműves fia kiváltotta az ipart, és kezdő, alig valamihez értő gyerekként 200 E Ft-okat kér egy napos munkáért.

2023. aug. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor dicsőség ha meg is van fizetve.
2023. aug. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sosem volt dicsőség sokat dolgozni. Se ezen a bolygón, se a létezés egyéb pontján bárhogyan.


Az dolgozik sokat, aki nem tudja hogyan kell nem dolgozni. Egy ideális bolygón senki sem dolgozik. Ott sem, ahol nincs technológia.

2023. aug. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#4

A kollégád 19 éves fia komoly arc lehet a napi 200 ezrével.

Budapesten a napi 30-35 ezres munkadíjat alig akarják elfogadni a megrendelők.

2023. aug. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

Ezt elég nehéz elhinni. Van festő ismerős, aki napi 100 felett jár Pestre feketén dolgozni, és ahol dolgozik, a környékről szokott kapni új felkérést, amikor megtudják, milyen olcsó.

A gyerek amúgy szakmunkát végez, számlával. Fizet belőle adót, meg egy rabszolgát, aki napi 20-at kap. Fehér embert nehéz találni kőművesmunkára. A cigányok meg általában cigány munkát végeznek: van egy vállalkozó, aki pár hónapos OKJ-s tanfolyamot végzett, de nem komplett kőműves szakmát szerzett, csak egy bizonyos munkafolyamatot tanítottak meg neki. Viszont ő még ezt se csinálja, csak felveszi a rendelést, aztán néhány innen-onnan összefogdosott, nem szakmabeli cigánnyal végezteti el a munkát. Tavaly beszéltem eggyel, kocsibejárót kellett volna felverni és újrabetonozni. Addig vettem komolyan, ameddig el nem mondta, hogy 8 cm vastag betont akar lerakni, amiben még vas sincs... (Ez, ugye, még járdának is elég karcsú, nem még autó alá...)

2023. aug. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8

Gondolom mennyire örülnek a megrendelők ennek a két jómadárnak,meg a napi 100 ezeres kiadásnak.

Ha az arc napi 80-at számol magának,az átlag 22 munkanapra 1.760.000 Ft.

Lehet hogy egy évben egyszer kétszer bejön 1-2 napra 80 ezer,de ezt remélem nem gondod komolyan te sem.

2023. aug. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ezen gondolkoztam én is. Én 2011ben voltam ált. Iskolás akkoribban mondták tanulj fiam , mert nettó 80 ért kubikolhatsz szakmunkásként, caaládod meg éhenhal. Szinte tök természetes volt errefelé 10 éve is, hogy aki nem mérnök, infós, az már egy nettó 100at se tud megkeresni. Mit sírsz tanultál volna mondták akkoriban. Ma meg sírnak a vállalkozók nincs szaki.
2023. aug. 27. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!