Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az ember felelős az általa...

Az ember felelős az általa megosztott tartalamkért, vagy nem?

Figyelt kérdés

Banálisnak látszik a kérdés, ráadásul józanabban gondolkodó körökben elég egyértelmű a válasz, ugyanakkor úgy látom, hogy sokak szemében mégsem annyira.


Arról van szó, hogy valaki kiposztol vagy megoszt valamit. Sokak olvasatában mindegy is melyik, hiszen mihelyst kiteszünk/megosztunk valamit, onnantól akik látják, azok szemében a mi tartalmunk. Egy poszt vagy megosztás az nem egyéb, mint az engemet követő emberek "arcába tolni" az illető tartalmat. Aztán ha netán valaki ktikával illet egy egy ilyet, akkor megoszlóak a reakciók. Van, aki szerint "semmiközödhozzá, tekerdtovábbhanemtetszik", ugyanakkor sokak mégis úgy vélik, hogy a közösségi médiában megosztott dolgainkért magunk is felelünk. Tehát nem kifogás, hogy "nem tudom igaz-e, én csak megosztottam. Szóval, ki hogy látja?



2023. aug. 27. 10:37
A kérdező szavazást indított:
Amit kiteszek, onnantól az enyém, egyértelmű, hogy felelős vagyok érte.
Senkinek semmi joga a mások megosztásaihoz, "hanemtetsziktekerdtovább".
7 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Egyik válaszlehetőség sem jó. Attól, hogy megosztottad, nem lesz a tiéd, nem lesz jogod felette, hisz épp azért megosztás, mert más tartalmáról van szó. Ettől függetlenül a saját cselekedetedért, ez esetben hogy megosztottad az adott tartalmat, természetesen felelős vagy.
2023. aug. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ha valamit közzéteszek, akkor a véleményekre is kíváncsi vagyok, vagyis nincs olyan, hogy "ha nem tetszik, görgess tovább". Manapság mintha elfelejtette volna az internet népe, hogy nem csak a tömjénezés számít véleménynek.
2023. szept. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!