Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kollégisták? Nálatok hánykor...

Kollégisták? Nálatok hánykor van villanyoltás?

Figyelt kérdés

A szobatársam 7-kor leoltja a nagy villanyt és 8-kor már teljes sötétségben alszik.


Én utoljára kb. óvodásként feküdtem le ekkor, én általában éjfélnél előbb sosem fekszem le :D


Így én este elmenekülök a konyhába vagy a társalgóba. Most meg itt gubbasztok a sötétben és a gyakorira írok kínomban. Még csak pár napja vagyunk együtt, így még most elviselem, de hosszabb távon nem tudom mi lesz.


Akik régebb óta kolisok, nálatok hogy szokás ez a villanyoltós dolog? Hol van a határ, amikor már nem nekem kéne alkalmazkodni?


Én próbálok kedves lenni, na de srácok nekem nem erre van beállva a bioritmusom.



2023. szept. 5. 20:58
 1/6 Metionin ***** válasza:
95%
Nálunk nem volt ilyen. Aki aludni akart, az leoltotta a kislámpáját és aludt, aki meg nem, annak égett. Annyi, hogy ha egyvalaki aludni készült, a fenti nagy lámpát leoltottuk mindig. Nektek nincs ilyen kis lámpa az ágy fölött/mellett?
2023. szept. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ

Sajnos nincsen kislámpa, de ha hétvégén hazamegyek, akkor mindenféleképpen hozok magamnak egyet.

2023. szept. 5. 22:28
 3/6 Metionin ***** válasza:
100%
Vigyél, az a biztos. A nagyot égetni a másik arcába tényleg pofátlanság de egy kislámpát el kell fogadnia mindenkinek.
2023. szept. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk is úgy volt ahogyan az első válaszoló írta.

Emellett az egyetemen a tanulás fontosabb volt, mint az alvás, szóval ha valaki hajnalozni kényszerült a zh-k miatt akkor a másik fél egy szó nélkül elaludt nagy villanynál is.

2023. szept. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel együtt laktok, érdemes ezt megbeszélni. Esetleg te tevékenykedj csendben, de nem lábujjhegyen, ő pedig használjon alvómaszkot. Nem megoldás, hogy ehhez csak te idomulj. Kompromisszumot kell kötni.
2023. szept. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Éjfél előtt sose volt. :D :(
2023. szept. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!