Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik egy boltostól az üzlet...

Illik egy boltostól az üzlet nyitása előtt kérdezni?

Figyelt kérdés

A szituáció az volt, hogy megkaptam feladatnak, hogy vegyek cipőfűzőt. Méret, anyag nem volt mindegy, így elég sok helyre be kellett mennem. 9.45 körül volt, amikor elértem egy mindenes bolthoz, ami még nem volt nyitva. Mivel még nem jártam ott korábban, nem tudtam mennyire mindenes. 50 körül kijött egy eladó kitenni az akciókról táblát (nem ázsiai volt az eladó). Megpróbáltam megérdeklődni, hogy árulnak-e cipőfűzőt. A válasz az volt, hogy odament a nyitvatartási felirathoz, elkezdte mutogatni és megmondta, hogy csak nyitás után válaszol a kérdésemre. Megvártam a nyitást és akkor elárulta, hogy nem árulnak ruhaneműt és ehhez kapcsolódó dolgokat.


A napokban feljött ez a történet egy facebook csoportban és több (volt) eladó az mondta bunkó, önző dolog kérdezni nyitás előtt.

Tényleg így lenne? Nem lehet egy egyszerű kérdést feltenni?

Úgy érzem, ha rám se néz és odadob egy igent/nemet/nem tudomot még kevesebb idejébe is került volna. Ha pedig ezután még tovább kérdez a vevő, akkor meg lehet mondani, hogy még dolga van nyitásig, bocsánat majd akkor kérdezzen.

De ha ez bunkó, önző dolog, akkor gondolom, ha a boltba betéved az eladó gyerekének a tanára, akkor még véletlenül se kérdez az iskoláról, ha bejön a fodrásza, nem beszélnek a hajáról, ha a kocsiszerelője, nem kezdi el mondani, hogy milyen fura hangot ad ki a kocsi, stbstb.


2023. szept. 17. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell meglepődni.Ha a munkaidejébe kérdeztél volna rá akkor is bunkón odanyomott volna egy " ilyet nem árulunk".Én külföldön élek de sürün járok haza Magyarországra és ezt tapasztalom.Mindenhol bunkó savanyu pofával néznek rád ha meg van kérdésed akkor meg szinte olyan hangnemben kapsz választ... Legutobb egy benzinkuton szóltam hogy nincs wc papír...nagy volt a reakció..Nyugi énis megkérdeztem volna ha még 10 perc lett volna a nyitásig és sok helyet bejártam volna már azért a cuccért.Kijött odadob egy helló ilyet nem árulunk és mehettél volna a dolgodra.Mindjárt jönnek a nagy savanyúképű kereskedelemben dolgozók lepontozni a válaszom.Ez az igazság..
2023. szept. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%

Taplóság volt a boltostól. Valószínűleg egy megnyomorodott lelkű kiégett ember...

Emlékszem amikor pennyben voltam pénztáros szabadnapom megtalált a pennys szórólapokkal az egyik törzsvásárló idős néni (kisváros) . De nem is akárhogy, egy hajnalig tartó ivós- beszélgetős "este" végefelé másfél órával az üzlet nyitás előtt már kepesztett a néni erre felismert és odajött hozzánk nekem meg az újságot kellett elemezgetni, méghozzá úgy, hogy az egyik kezemben sör volt a másikban meg cigi... Többiek meg leálltak veszekedni vele melyik liszt a jobb meg hogyan kell csinálni a halászlevet 😂 és persze ott maradt fél órán keresztül a nyakunkon trécselni az élet nagy nyugdíjas gondjairól mert az üzlet csak reggel 7kor nyitott

2023. szept. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha ott van, illik tőle kérdezni. Ő már ott van, 3 másodpercébe telik annyit kibökni, hogy "Sajnálom, ilyet nem tartunk." vagy "Igen, 10 perc múlva nyitunk."


Az sem igaz, hogy nincs a munkaidejében. Ha ott van kinyitni, akkor már dolgozik.

2023. szept. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!