Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A járdán előtted hever egy...

A járdán előtted hever egy kulcscsomó. Mit teszel?

Figyelt kérdés

A kerületi Facebook-csoportban szoktam látni ilyen felhívásokat, de az sosem derül ki, hogy meglett-e a tulajdonos. Szerintem ott kell hagyni, legalábbis egy darabig, hátha visszamegy megkeresni, és akkor esetleg be is jut a lakásába még aznap (mint én egyszer), míg az ilyen jószándékúak talán pont az ellenkezőjét érik el.

Egyszer a fölöttem lakó csörgött rám kaputelefonon, hogy menjek már ki. Kimentem, mutatott egy kulcscsomót, hogy a járdán találta, nem az enyém-e (nem tudom, honnan vette). Mondtam hogy nem, és javasoltam, hogy tegye vissza, vagy próbálgassa a rajta lévő tokent pár lépcsőházban. Inkább kiakasztotta a faliújságra. Másnap gondoltam, akkor majd én próbálkozom, hátha itt lakik a környéken. Tőlünk a 3. lépcsőháznál jelzett is, kiírta az ajtószámot, a tulajdonosa meg nem győzött hálálkodni. De ugye ilyen nincs minden kulcscsomón.


2023. okt. 1. 14:52
A kérdező szavazást indított:
Ott hagyom
Elviszem, és megírom a Facebookon
Elviszem a jegyzőhöz
Egyéb
12 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha otthagynám, egyből ellopnák az orkok, és végigpróbálgatnák, hátha be tudnak jutni valahova. Aztán kidobnák a kukába. Na ezért nem hafgyom ott!!!
2023. okt. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Lucifer-666 ***** válasza:
Átlépem, mint a 20 ezrest. Annak viszont örülök, hogy sikerrel jártál.
2023. okt. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elviszem és leadom a helyi talált tárgyak osztályán (általában az önkormányzatnál van ilyen)

Ha esetleg van rajta bármilyen jel (cím, név, stb), akkor magam keresem fel az illetőt.

2023. okt. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Talált tárgyat mindig a legközelebbi illetékesnél adok le. Találtam pl. telefont plázában, azt a pláza információjánál. Buszmegállóban találtam bankkártyát, azt vittem a BKK ügyfélszolgálatára. Egyszer utcán találtam pénztárcát pénzzel és névvel, azt a rendőrségre vittem, mert az volt a legközelebb és hétvége volt.


De én is kaptam már vissza kulcscsomót a BKK-tól és iratokat postán a kormányhivataltól.

2023. okt. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2023. okt. 3. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!