Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Elterjedhet a halloween...

Elterjedhet a halloween Magyarországon úgy mint az Egyesült Államokban?

Figyelt kérdés

2023. okt. 31. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Persze. Az újabb generációknak gyakorlatilag egyre természetesebb, hogy ez is egy ünnep, amit megtartanak.
2023. okt. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Már elterjedt.

A legnagyobb halloween utáló ismerőseim is ünneplik most már.

(Én nem, és nem is fogom.) 😃

2023. nov. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
77%
Miskolcon lakunk, kertárosi környezetben. Évről évre egyre több ház dekorál, több tök, kirakott édesség. Utcafrontra néző nagy ablakfelületünkre belülről lepedőt feszítettünk, arra pedig belülről a Youtube-on fellelhető ezer halloween projection dolgot nyomtam, nagyon jó volt. Tavalytól a gyerekek csoportosan járnak körbe és hangos "csokit vagy csalunk!" felkiáltással üdvözölnek. Felnőttek is sétálnak velük, most is vagy 40 fő volt a kapunk előtt. Mondjuk itt Észak-Kelet Magyarországon konkrétan masszív kelta őskultúra volt, tehát még "jogszerű" is. Mélymagyar hurrogó ismerőseimet ezzel szoktam leoltani. :) Szóval a Halloween szerintem jó, én nem bánom hogy terjed. Pontosabban mindig is meg kellett volna lennie, csak örülhettünk hogy a kommunista keleti blokkban csöndes mindenszentek-i gyertyagyújtást megengedték.
2023. nov. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mifelénk a kultúra miatt nem tud ez működni, mert a legelső delikvens elviszi az összes édességet. Persze a látszatja meglehet, de az mégsem ugyanaz.
2023. nov. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Már elterjedt, pedig a katolikus egyházat nagyon dühíti. Mi is adunk cukorkát a gyerekeknek este a töklámpás mellett. Tízszer akkora volt idén a halloween-party látogatottsága mint a búcsúé, ami már csak a falunappal együtt életképes valamennyire.
2023. nov. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A falunkban nemreg kezdtek el halloweent tartani. Van egy szervezo akinel jelentkezni kell hogy csatlakoznal a jatekhoz es kihirdeti hogy melyik hazak vesznek reszt. Nem pont halloween napjan van hanem elotte levo hetvegen. Akik jelentkeztek azok feldiszitik a hazat es sutivel, edesseggel varjak a gyerekeket.
2023. nov. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!