Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi lehet az oka, hogy egy...

Mi lehet az oka, hogy egy fiatal bolti alkalmazott mindenkivel magázódik?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy rengeteg karót nyelt, frusztrált ember van, aki azért is magázódni akar, de ilyet még nem nagyon láttam..

Az Aldiban dolgozik egy 25 év körüli lány, aki magázott, pedig fiatal vagyok én is. Múltkor láttam, hogy az előttem lévő 18 éves lányt is magázta, pedig ő sziával köszönt neki. Eléggé komikus jelenet van.

Tisztában vagyok vele, hogy az Aldiban zömében nem az intelligensebb réteghez tartozó emberek dolgoznak, de szerintem elvárható, hogy ha tegezi őket egy fiatal vásárló, aki ráadásul jól öltözött, feltehetően képzettebb nála, akkor viszonozza udvariasan a tegezést, illetve hogy alkalmazkodjon a vásárlóhoz, hiszen mégis „az a dolga”. Aztán szépen mosolyogva megköszönje a vásárlást, esetleg szép napot is kívánjon.

Úgy látom, ez inkább a huszonéves kasszás lányoknak okoz óriási gondot. Vagy tegeznek, mikor jó napottal köszönök, de gyakrabban magázódnak, mikor tegeződöm velük, esetleg összevissza váltogatják.

Az említett lánynál magázódásra váltottam, de úgy meg nem igazán köszönt el. A 40-es kasszások inkább tegeződnének.



2023. nov. 2. 11:47
1 2
 1/19 anonim válasza:
69%

En leszarom ki ül a kasszaban mindenkinek hellot köszönök

Visszaadja a visszajárót, köszi es hello megint

Ennyi

2023. nov. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Udvariasságból. Lehet még új, nem régóta dolgozik ott.
2023. nov. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
1: Már én is elkezdtem egy ideje, hogy nem érdekel, Hello, elköszönésnél meg vagy direkt Viszlát (ha összevissza váltogatja ő is) vagy Hello akkor is, ha jó napottal köszönt.
2023. nov. 2. 11:52
 4/19 anonim válasza:
88%
Ugye, mondom én, mondjuk engem nem erdekel senki,bárki is az Hello, abba nem lehet belekötni
2023. nov. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Pfff

A magázódás nem attól függ, kinek több a fizetése.

Korhoz kötött

Viszont az orvosokat se tegezi még a miniszterelnök se ...

Hivatalos helyen bunkóság tegezni.

És pont azért nem tegez, mert sok a tudatlan, mint te kérdező

2023. nov. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
Mert veled ellentétben tanult, értelmes, kulturált ember, aki tudja, hogy hivatalos kapcsolatban (igen, az eladó-vevő kapcsolat az) magázódni illik.
2023. nov. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

5: "A magázódás nem attól függ, kinek több a fizetése."


nem is írtam ilyet, gyakorold a szövegértést, főleg ha másokat tudatlannak nevezel.



6:


hát igen, mert ugye a tanult, értelmes emberek ugye kasszában ülnek :D de legalább jól beszóltál.

2023. nov. 2. 13:49
 8/19 anonim ***** válasza:
81%

Tudod értelmezni amit írtál???????????

" ha tegezi őket egy fiatal vásárló, aki ráadásul jól öltözött, feltehetően képzettebb nála"

Pont az öregebb dönti el a tegezést NEM HIVATALOS helyen.

Wasted :D

2023. nov. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Andizsuzsi ***** válasza:
68%

"Tisztában vagyok vele, hogy az Aldiban zömében nem az intelligensebb réteghez tartozó emberek dolgoznak"


Pedig ez az eladó pont hozzájuk tartozik.

2023. nov. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%
Talán volt neki olyan élménye, hogy rászóltak tegeződés miatt, és azóta bizonytalan, és inkább magázódik. (Ha váltogatja, abból még inkább látszik a bizonytalanság.)
2023. nov. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!