Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért olyan nagy dolog az,...

Miért olyan nagy dolog az, hogy a károkozónak kártérítést kell fizetnie?

Figyelt kérdés
A magyarok valahogy elég sunyik. Akár az autómban okoztak kárt, akár a lakásomban, mindig ment az okoskodás a felelősség vállalása helyett. Miután pedig megmondom, hogy nem vagyok idétlen, engem nem lehet megvezetni még a károkozó van felháborodva.
nov. 26. 07:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Mióta világ a világ, ilyenek az emberek, szeretik elkerülni a felelősséget. Nem véletlen, hogy a Biblia (Ószövetség) részletesen sorolja, kinek mikor mennyi kártérítést kell fizetnie, persze az akkori problémákra felelve, de az látszik belőle, hogy akkor sem önként fizettek.
nov. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Te mikor fizeted ki a kárt amit az autóddal a tüdömben nap mint nap okozol?
dec. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ugyanez a dohoányosokkal. Amennyiben te is dohányzol, mikor fizeted ki a kárt amit mások tüdejében okozol?
dec. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#2 és 3: Na várjunk! Ez nem nyilvánvaló károkozás. Én egyszerű ember vagyok, egyszerűen gondolkozok. Nekitolatsz az autómnak -> kifizeted. Beáztatod a lakásomat -> kifizeted és nem magyarázkodsz.

Ha van tetten érés a tüdődben, akkor más a helyzet persze!

dec. 31. 07:31
 5/16 anonim ***** válasza:
#4 latod? Most pont magyarazkodsz. Ha nem tudlak tetten érni, az mar nem is karokozas ugye? Tehát ha nem latod hogy nekimegyek a kocsidnak, akkor bizony nem is én voltam a te logikad szerint. :)
jan. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#5 : Azt először be kell bizonyítani, valóban. Azonban ha benne ülök és te figyelmetlenségedben letöröd a tükröm, majd üvöltök utánad, akkor viszont meg kell téríteni a kárt.
jan. 4. 08:29
 7/16 anonim ***** válasza:
Szóval ha látom hogy ott vagy mellettem a kocsiban a volánnál és járatod a motort emiatt odaüvöltök hogy ne mérgezd a tüdőmet, akkor kutya kötelességed fizetni?
jan. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7 : Erre nagyon furcsán néznék, mert ez egy fiktív butaság.
jan. 4. 11:00
 9/16 anonim ***** válasza:

#8 tehát tagadod a kipufogógáz tüdőre gyakorolt káros hatásait? Balatontagadó is vagy?

Ennyi erővel én a te létezésedet tagadom meg. Ami nem létezik, annak tulajdona sem lehet, tehát kárt sem lehet neki okozni.

jan. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#9 : Én semmit sem tagadok, amire van bizonyíték, amit fel tudsz mutatni! 24 órán belül csatolj ide egy röntgen felvételt és egy orvosszakértői véleményt. Amint ez megvan el fogom tudni hinni, hogy tüdőrákod van!
jan. 5. 07:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!