Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Két nő között kinek illik/kell...

Két nő között kinek illik/kell bemutatkozásnál először kezet nyújtani?

Figyelt kérdés

Különösen akkor ha az egyik fél (az idősebb) a lakásán fogadja a másikat (fiatalabb), akit nem ismer (mondjuk valamilyen ügyfél -nem kell rosszra gondolni- az érkező). Ilyenkor kinek illik előbb kezet nyújtani a fiatalabbnak vagy az idősebbnek?


Meg úgy általánosságban 2 nő között bemutatkozáskor (nem harmadik fél mutat be) az idősebbnek vagy a fiatalabbnak kell kezet nyújtania először?


nov. 28. 06:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A "magasabb rangú" nyújt kezet. Tehát az idősebb vagy a nagyobb presztízsű szakmában dolgozó (pl. orvos a takarítónőnek, főnök a beosztottnak) kezdeményezze.
nov. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%
Nem kell ezt túlgondolni szerintem, aki ajtót nyit, amikor bent vagy a lakásba akkor meg bemutatkozol a másiknak is.
nov. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Ha egy ügyfél csenget és az idősebb ajtót nyit - akkor a köszönésen kívül miért kell még kezet is fogni ? Rá kell érezni, hogy a kézfogás, úgy mint a tegeződés, valamennyivel közelebbi viszonyra utal. Ahogyan nem kell mindenkit "erőszakkal" letegezni, úgyanúgy nem kell boldog-boldogtalannal kezet fogni.
nov. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Bemutatkozásnál általában még ma is szokás. Egyébként csak azért kérdeztem, mert nem olyan rég kerültem olyan helyzetbe, hogy mentem valakinek a lakására (torna, akit még nem ismerek) akivel ott mutatkoztunk be először. Én fiatal, huszonéves nő vagyok, ő pedig (akihez mentem) egy középkorú (kb. 50-es) hölgy és amikor beléptem nyilván köszöntem neki, ő is nekem, majd ott álltunk egymással szemben az előszobában és tök kínos volt, mert csak álltunk egymással szemben mosolyogva, de nem mondott semmit csak így nézett rám. Én vártam volna, hogy ő bemutatkozik hiszen ő az idősebb, ő van hazai terepen, de nem tette, hát akkor pár másodperc után megtettem én.


És ezek után elbizonytalanodtam, hogy ezt mégis hogy kéne, hogy lett volna illendő, tanulva akár a jövőre nézve stb.

nov. 28. 12:27
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért akit nem ismerek, de megyek hozzá annak nyilván bemutatkozik az ember, ugyanígy ha jön hozzám valaki ügyfél vagy bárki, akkor a másik oldalról is tök indokolt a bemutatkozás. Azt pedig többnyire kézfogással szokták megtenni.
nov. 28. 12:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt a hiba. A kézfogás se a köszönés, se a bemutatkozásnak nem része.

...mert csak álltunk egymással szemben mosolyogva, de nem mondott semmit csak így nézett rám... Hát ez van ! Hiába idős valaki, aki fiatalon műveletlen volt, az idős korára is az marad.

...Én vártam volna, hogy ő bemutatkozik hiszen ő az idősebb, ő van hazai terepen. Hát éppen ez az... Te is kevered a dolgokat. Aki becsenget egy lakásba (irodába) az köszön előre, az mutatkozik be elsőnek. De házon kívül is: sohasem az idősebb mutatkozik be először. Hihetetlen, hogy micsodákat találsz ki...

nov. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!