Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy szólítsam meg az oktatót...

Hogy szólítsam meg az oktatót és a csoporttársaimat egy e-mailben?

Figyelt kérdés

Levelet kell írnom a csoporttársaimnak és a oktatónak e-mailben. Tudom, gáz, de a megszólítással problémába ütköztem. A csoporttársaimat tegezem, az oktatóval szintén laza a viszony, de eddig "Kedves Tanárnő" megszólítást használtuk.

Most hogy legyen a megszólítás? Kedves Tanárnő és többiek? Gáz lenne így elküldve? Esetleg valami más megszólítás? :)


dec. 13. 12:19
 1/3 anonim ***** válasza:
K. T. és Csoport!
dec. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%
Kedves Tanárnő és csoporttársaim!
dec. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Tisztelt Tanárnő!

Kedves Csoporttársaim!


Én így csinálnám (a megszólítást).


Utána már a többit nehezebb egy levélbe belefogalmazni, annál is inkább, mert már az úgynevezett regiszter. (Arra gondolok, hogy - alapjáraton minden felsőoktatási intézményben - a tanárokat (kevés, ritka kivétellel) mind magázzuk (felsőoktatásban kölcsönösen, oda-vissza, tilos a csendőrpertu),a csoporttársaival meg nyilván - alapjáraton legalábbis ez a megszokott, a normális - tegeződik az ember.

A K.T.-t, mint a Kedves Tanárnő rövidítését (és minden nem kiírható rövidítést tanár felé) hanyagolnám. (legyen az akár témazáró helyett TZ, vagy épp zárthelyi helyett ZH)... Hova rohansz, hogy nem tudsz leírni normálisan 1-2 szót?

dec. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!