Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Más is úgy érzi, hogy lélekben...

Más is úgy érzi, hogy lélekben, személyiségben mi magyarok közelebb állunk a törökökhöz vagy mediterrán népekhez mint az angolszászokhoz?

Figyelt kérdés
dec. 13. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért ehhez a 2 elég távoli néphez lehet csak hasonlítani magunkat? Szerintem egyébként a balkáni népekhez inkább, pl. szerbek.
dec. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1


1


Nem, a szlávok túl tüzesek, harciasak. Nem annyira mély és udvarias a temperamentumuk.


A magyarok nyugodtak. Talán a legnyugodtabb típusok Európában .igen, még a Skandinávoknál is nyugodtabbak. A skandinávok ugyanis nem nyugodtak hanem ridegek, merevek, de gyorsan bevadulnak ha konfliktus van.

A törökök tűntek nekem a legnyugodtabbnak.

A románok túl megbizthatatlanok, nem becsületesek.

dec. 13. 19:25
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem a magyarokkal kapcsolatban te csak 1-1 aspektust veszel figyelembe, pedig több is van. A "sz.rok bele" "rúgd föl hagyd ott" mentalitás nagyon is balkánias. Azt erősen kétlem, hogy a magyarok lennének Európában a legnyugodtabbak, szerintem te nem láttál még svájcit.


De alapvetően ezek sztereotípiák. Valójában a rasszok, alrasszok bírnak jellegzetességekkel, nem az egész nagy népek.

dec. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De nem csak egyféle ember van Magyarországon se, ahogy a többi országokban sem.
dec. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem meg mentalitásban keleti szlávok vagyunk, nem véletlen istenítik annyian a szocializmust még azok közül is, akik meg se születtek akkor meg van annyi putyinbarát nálunk.
dec. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
@2 te ilyen elnagyolt sztereotipiak alapjan skatulyazod be a vilag nepeit? Tuti meg sosem tartozkodtal kulfoldon huzamosabb ideig.
dec. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez inkább kulturális kérdés, mintsem etnikai. Nyilván a környezetünkhöz sokkal jobban hasonlítunk.
dec. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A mediterrán népekre mindenképp, mentalitásban, kultúrálisan, gasztronómiában, életritmusban, kommunikációban, és akár tetszik, akár nem, akár divatos, akár nem, vallásilag is.

A törököket nem ismerem. Sokukkal volt dolgom, és éreztem rajtuk a tiszteletet, a korrektséget, szinte zavarba ejtő volt ahogy beszéltek velem. Ennek is megvannak a történelmi okai. De valahol nagyon távolinak érzem azt az egész kultúrát, még így is.

Akiktől legtávolabb vagyunk azok szerintem a germánok és (leginkább a keleti) szlávok.

Egyedül lengyelekkel beszélgetve volt eddig olyan érzésem, hogy a nyelvünkön kívül semmi másban nem különbözünk. Szerintem ők állnak a leges-legközelebb, jó lenne ha több alkalmunk lenne a találkozásra, mindkét népre ráférne.

A csehek is, vagy akár a szerbek is, más-más okok miatt, de furcsák.

Az angolszászokat nem venném egy kalap alá. Ha jókor, jó helyen jársz Angliában, nagyon is van esélyed hasonlóságokat találni. Jó értelemben vett hanyagság, sokszor a precizitás teljes hiánya, mégis jól szervezett, müködőképes minden.

dec. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Igen, ez egy nagyon jó tulajdonságunk nekünk magyaroknak, 1001 különböző helyről származunk de a mentalitásunk elég mediterrán, és úgy néz ki már az éghajlatunk is
febr. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!