Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A spanyolok tényleg nem...

A spanyolok tényleg nem annyira olyanok mint ahogy a közvélekedés képzeli őket?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy köztük élő más nemzetiségű emberektől sokat lehet olvasni, hogy nem annyira nyílnak meg, csak egy pontig, de igazán nem engednek közel magukhoz.


A mediterrán stílus is csak részben igaz.

Természetesen a tartományok kulturális eltéréseit és a nagy földrajzi távolságokat figyelembe véve sem olyan mint ahogy várnánk a legtöbben.



Az igaz, hogy az olaszok sokkal barátságosabbak a szó valódi értelmében, nyitottabbak és mediterránabbak?

Pl. egy déli olasz és egy déli spanyol embert összehasonlítva?



Kicsit talán erőltetetten fogalmaztam. Tisztában vagyok vele, hogy ott is mindenkinek saját személyisége van, de szerintem a kérdés lényege érthető.



Kérlek, az válaszoljon aki tényleg testközelből tudja.


Köszi!



2019. jún. 17. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért egészen délen az olaszok nem igazán barátságosak, sőt. :D Persze lazák a családi, baráti körben. Idegeneket pont nem nézik jó szemmel arrafelé, főleg kisebb helyeken, tehát nem nagyobb városokban.

Én nem vettem észre, se spanyol, se olasz, se portugál embereknél azt a nagyon nagy barátságosságot. Ez az egyes embertől függ. A latinos lazaság viszont igaz. Talán ez tűnik sokak számára barátságosnak. De csak úgy az utcán sétálva, üzletekbe, éttermekbe betérve nem voltak az emberek barátságosabbak, mint pl. Finnországban vagy Belgiumban vagy akár Oroszországban. Viszont lazábbak, nem pontosak, nem gond elkésni, stb.

2019. jún. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10%
Hát, én még barátságos, nem bunkó, nagyképű, kivagyi olasszal nem találkoztam!
2019. jún. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Bennem egy fals kép élt a spanyolokról. Egy még hevesebb vérmérsékletű olaszoknak gondoltam őket, bosszúállónak, akik hamar felpaprikázódnak.


Ehhez képest akkora nyugi volt arrafelé... lazák, talán túlságosan is, és ami a legfontosabb, nyugodtak. Sehol nem láttam annyi öregembert sétálgatni, mint ott, mert náluk az egyik legmagasabb a várható élettartam a Földön. Gondolom a mediterrán étrend + a nyugodtságuk az oka ennek.

2019. jún. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fogalomzavarban vagy! Barátságosnak lenne (vagy azt mímelni) nem egyenlő a megnyílással.
2019. jún. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
9%
Olaszok a legnagyobb parasztok egész Európában.
2019. jún. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam Nápolyban és Bariban is és mindkét helyen érezni lehetett ezt a délies lazaságot, amit spanyoloknál "no pasa nada" kifejezéssel lehet leirni legjobban. A spanyolok abban másabbak hogy ők is fontosnak tartják a vallási ünnepeket de nem annyira vallásosak mint a dél-olaszok.
2019. okt. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!