Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Temetésen ízléstelen 2 dalnál...

Kizcar kérdése:

Temetésen ízléstelen 2 dalnál többet összesen 4-et lejátszani?

Figyelt kérdés

Sajnos egy temetés előtt állunk. Az apám testvére tűzzel-vassal áll ki a saját véleménye mellett, hogy 2 dalnál többet csak a kisebbségiek szoktak.

Az apám és én 4 számot szeretnék lejátszani. Szerintetek tényleg bunkóság, taplóság ez? Tényleg apám testvérének lehet igaza?



febr. 5. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Nekünk tavaly volt a családban temetés, hivatalos szervezö segített, de legalább 5-6 zene ment egymás után folyamatosan, szünet nélkül. Sem ö, sem mi nem vagyunk kisebbségiek, de ilyen hülyeséget még nem hallottam, hogy csak két zene lehetne.
febr. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%

Maradjatok az arany középúton, legyen 3.

Amugy embere valogatja ezt is, van akinek 1 zene is már "nem koncertre megyünk" kategória ,

febr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor majd az apád testvére arrébb megy a 3.-nál meg a 4.-nél. Micsoda baromság ez!
febr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Lucifer-666 ***** válasza:
34%
Ez kb. a hogy illik meghalni kérdés kategória. Kit érdekel, hogy barbárok és illem f..k mit gondolnak?
febr. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
28%
Szerintem semmilyen zene nem illik temetésre - kivéve ha az elhunyt zenével foglalkozott.
febr. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

De ez a zene műsorszám lenne, vagy időkitöltő? Nagyon nem mindegy.

Ha a szertartás közben, annak részeként van zene, azt tényleg nem nagyon kellene eltúlozni.

Viszont a szertartás megkezdése előtt várakozva, valamint a sír betemetése közben felénk mindenhol végig zene szokott szólni, hogy ne legyen olyan kínos a csend.

febr. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Időkitöltőnek lenne a zene. Ezért nem is értem ezt a (2-nél többet nem szoktak hozzáállást.) És annyira ragaszkodik hozzá mint egy fundamentalista.

A szertartás közben pedig csak az egyház engedélyezte dalok mehetnek. Azt mondták ma apukámnak.

febr. 6. 20:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Felénk sehol nem kérdezik meg az elhunyt rokonait, hogy hány zene menjen. Mindenhol a temetést szervező cég csinálja az egész szertartást, ahogy akarják. És a gyászoló nép gyülekezése alatt végig szól a zene, aztán meg a sír betemetése közben is.
febr. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!