Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van ország ahol nincs házasság?

X0 kérdése:

Van ország ahol nincs házasság?

Figyelt kérdés
Előfordulhat természeti népeknél: őserdőben élő elmaradott bennszülöttek, vagy olyan modern helyen, ahol a kormány álláspontja szerint ne köteleződjenek el egy egész életre, legyenek inkább egyéjszakás kalandok: ahol a sűrű partnercserét javasolja az állam.

márc. 7. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ország nincs: abszurd lenne, hogy egy diktatúrában pont a házasságot tiltanák, amikor ott éppen az individualizmus üldüzendő.


Nép van ilyen, pl. [link]

márc. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1-es: köszi. Nem diktatúrára gondoltam egyébként.

Most jutott eszembe, hallottam egy olyan népről, ferde szeműek, tehát kelet-ázsiaiak lehetne, akik nőközpontúak. Úgy emlékszek a nő hívja meg a férfit 1 északára, akár minden északára másik férfit. Gondolom a nő a családfő, a nő vezetéknevét örökli a gyerek, stb.

márc. 7. 20:20
 3/5 anonim ***** válasza:

"Nem diktatúrára gondoltam egyébként."


Hát, márpedig csak arról lehet szó azok alapján, amit leírtál:

"nincs házasság?"

"a kormány álláspontja szerint ne köteleződjenek el egy egész életre"


Két lehetőség van:

1. egyébként is ez a szokás, és nem házasodik senki. De akkor miért javasolja ezt az állam? Ez így redundáns.

2. nem követi ezt mindenki, de az állam titással foganasítja, ami az emberi jogok súlyos megsértése. Vagyis diktatúra.

márc. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3-as: ha az ország törvényében a házasság említve sincs, az nem azt jelenti hogy tiltva van, hanem hogy a jogrend nem ismeri! Vagyis nem lehet hivatalos: lehet házasodni, de nem állami szervnél, és sose lesz hivatalos. Olyan mint Magyarországon a keresztelés: jogilag ilyen nem is létezik, így nem is számít jogilag hogy valaki meg van-e keresztelve.
márc. 7. 20:44
 5/5 A kérdező kommentje:
1-es: 2-ben úgy nézem épp róluk írtam akiket te is említettél, szóval úgy néz ki ugyanarra gondoltunk!
márc. 7. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!