Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan tudnátok le írni a...

Hogyan tudnátok le írni a cigányok személyiségét, temperamentumát mindenféle negatívitás nélkül?

Figyelt kérdés

Kérlek a negatív véleményeket ne ide. Igen vannak primitív belőlük, sőt elég sok de azért vannak akik tovább tanulnak és képzik magukat. Pl vajdák vagy valami magas rangjuk van. Van köztük is jó ember, nem tudom miért gondolják azt hogy nem. Pl ott van Bódi Margó, szerintem nagyon kedves asszony, nem hiszem hogy egy házi sárkány.


Na de itt most arra lennék kíváncsi hogy milyen a temperamentumuk? Azért eléggé hasonlóan viselkednek csak ezért mondom de itt a kulturált rétegre gondolok! Mert a primitív rétegről tudjuk milyenek de most nem rájuk vagyok kíváncsi. Tudom nem lehet ebbe sem általánosítani de azért megvannak azok a vonások mindegyikben.



márc. 27. 06:46
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Negativitás nélkül én sehogy.
márc. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Üres dologtalan életvitelük van és folyamatos felsőbbség érzetüket rá erőltetik másokra.
márc. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Ez olyan mintha a minusz celsius fokos hőmérsékletet kellene számokkal úgy leírnod, hogy nincs előtte - jel. xD
márc. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Az a baj, bármiféle általánosítást elkerűlnék. Még a temperamentum tekintetében is , ha beötlik valami, tulajdonság, és mondom, hogy na, ezek ilyenek, akkor nyomban dob az agyam egy ellenpéldát is. Nem tudod őket általánosítani. Összetartónak mondanám őket.
márc. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ahol egy cigánylány megjelenik, rövid idő múlva tuti ő lesz ott az "alfa csaj". (legalább is én ezt tapasztaltam)
márc. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Ha ezt gondolod, hogy pusztán a származás befolyásolja a személyiséget vagy a temperamentumot, az már önmagában kategorizálja az embereket jobb vagy rosszabb népcsoportokra. A személyiség 30%-ban genetikailag kódolt és 70%-ban tanult. Ráadásul a genetikailag kódolt dolgok sem népcsoport specifikusak, hanem inkább egyediek. Tehát cigány is örökölhet introvertáltabb és extrovertáltabb személyiséget is. Amit negatívumként látsz, pl primitív viselkedés az a tanult dolgokból származik, mondhatni a bunkóság apáról fiúra száll. Ebből az következik, hogy nem lehet következtetni egy ember személyiségére a származása alapján. Másfelől viszont nem mentesíti a nem megfelelően viselkedő embereket (akár cigány, akár nem) a tetteik alól, mert semmilyen genetikai hátránnyal, vagy előnnyel nem rendelkeznek.
márc. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem érdekesek amúgy.

Azt mondanám, hogy szerentnek hülyéskedni, csak sajnos sokszor közönséges módon.

ápr. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!