Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Aki a Facebookon magázódva ír...

Aki a Facebookon magázódva ír be egy poszt alá, az különlegesebbnek érzi magát?

Figyelt kérdés

A social media világában abszolút a tegező hangnem az elfogadott. De amikor valaki olyan húdenagyon meg akarja mondani a frankót, akkor egy-egy poszt alatt látok magázódós kommenteket. Miért? Ezzel akar valamiféle felsőbbrendűséget sugározni?


(Nyugodtan tegyétek át másik kategóriába adminok, ha gondoljátok.)



ápr. 17. 16:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Ön miért gondolja azt, hogy a másik személy, ezzel a szándékkal nyilvánul meg? Én is magázom Önt, még se értem jó magamat magasabb rendűnek.
ápr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
*érzem
ápr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

Ez egyfajta távolságtartás és/vagy tisztelet adás Ön és jó magam között.


Továbbá nem eldöntött tény, hogy ki milyen módban kommunikál. Tehát, nincs elfogadott vagy nem elfogadott. Az, hogy Ön mit szokott meg, az már más kérdés.

ápr. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Eleinte valóban ez volt a megszokott, de szerintem mára már elfogadott a magázódás is. Én pl olyan helyen dolgozom, ahol napi 60 levelet is meg kell válaszolnom, amit amúgy tegezve könnyebb lenne, de magázódva kell. Emiatt ha a FB-on hozzászólok valamihez, bizony előfordul, hogy azt magázva teszem. Nem érzem ettől különlegesebbnek magam. Szokás és kész.
ápr. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Jópofa vagy :D

Amúgy netikett is már 1998 óta, hogy az ilyen közösségi fórumokon tegeződve kommunikálunk. A magázódás nekem nem tiszteletnek, hanem inkább olyan fontoskodó feltűnési viszketegségnek tűnik.

ápr. 17. 16:56
 6/15 anonim válasza:
51%
Hat, ha Ön ugy gondolja...
ápr. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább spontán az illető, ami zsigerből jön nála úgy kommentel. Olyan is van, hogy ha tegezve beszélsz, de rálépsz az adatlapjára az illetőnek és tőled jóval idősebb az illető, akkor azonnal magázásra váltasz, ezzel is jelzed a személy felé a tiszteletet-vagy határhúzást, ha nagyon elszaladt az idős embernél a "paci".
ápr. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én 67. évemben járok. Gyermekkoromban személyesen vagy levélben érintkeztünk. Nem születtünk bele ebbe a világba.

Én maradinak tartom magam, de sok éve, amikor találkoztam az internettel, és a netikettel, elolvastam, hogy a tegezés az elfogadott, és a magyarázatot is megértettem.

Én nem magázok/önözök senkit az online térben. Ritka kivétel, ha személyesen ismerem az illetőt, és szemtől szemben nem tegeződünk.

De meg kell érteni azokat, akiknek ez szokatlan világ. Volt olyan városi fórum, ahol tegeződve írtam, és mindenféle suttyó parasztnak elmondtak.

Nem vagyunk egyformák.

ápr. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy egyszerűen idős az illető, és a magázódás nála az alapbeállítás.
ápr. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Másnapos Sárkány ***** válasza:
41%
Amennyiben zsenge koromnál szebb korban lévő illetőnek válaszolok, természetesnek veszem a magázást. Abban az esetben ha engem szólít meg valaki tiszteletteljes hangnemben, magázva, akkor én szintén magázva válaszolok. Ha az illető letegez, de a fia lehetnék, szintén magázva fogok válaszolni. Ha pedig letegez és korombéli, akkor mehet a tegeződés. Jómagam pedig csak akkor tegez, ha a másik fél egyértelműen korombeli vagy fiatalabb nálam. Az online térben is ugyanazt használom, mint a való életben. Kivéve persze itt, mert ez egy anonim oldal ahol senki semmit nem tud a másikról, ezért tegeződünk alapból.
ápr. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!