Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mostanában miért szorulnak...

Mostanában miért szorulnak háttérbe a hagyományos magyar keresztnevek?

Figyelt kérdés
2010. nov. 5. 17:13
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Mint például?
2010. nov. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
54%
A hagyományos azért hagyományos, mert sok van belőle, és senki nem szeret tucatnevet adni a gyermekének. Nem felvágásból, csak egyszerűen miért kellene, hogy az én lányom legyen a 5644.-ik Erzsébet vagy Laura?
2010. nov. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:

A Laura egyáltalán nem gyakori név.

Amúgy egyet értek veled.

2010. nov. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
80%
Mert nagyon sok van belőle és nem elég kreatív nevek. Én szeretném hogy a gyerekemnek ne olyan szokványos neve legyen, mint pl. Erzsébet. Nem mondom, hogy nem szép név, de szeretem a változatosságot és a fiatalosságot. Ja és nem a dzsesszika meg hasonló nevekre értem, azok nekem sem tetszenek.
2010. nov. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
59%

Mert divat a külföld majmolása! A gyerekimádók pedig olyan nevet akarnak adni a szerencsétlennek,ami másnak nincs.

Eddig azt hittem,hogy ez a sznobok szokása. csak De a mai helyi lap anyakönyvi hírei között olvastam,hogy született egy Kolompár Dzsennifer Kyria nevű leányzó.

2010. nov. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a cigányoké, mint a sznoboké.

Ők nevezik el a gyerekeiket a TV-sorozatok hősei után.


És ezt bármiféle rasszizmus nélkül mondom.

2010. nov. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

Ismerek olyan - magyar - családot, ahol mindhárom kislánynak sikerült kissé kacifántos nevet adni.Az első Cintia, a második Roxána, a harmadik pedig Dzsennifer ( miért is ne?!)

Én sem szeretem a hagyományos neveket pl: Piroska, Marika, Julianna, Viola - soha nem tudnék a gyermekemnek ilyeneket adni, de a szappanoperás nevektől én is írtózom.

2010. nov. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
80%

A mi falunkban igen sok a cigány, és volt olyan kislány a nagyfiam ovis csoportjában, hogy Sztojka Milagrosz, és Lakatos Eszmeralda XD De Dszeniferből most a középső fiam ovis csoportjában 6 is van!

Amúgy az Eszmeraldáról már hallottam, de a Milagrosz melyik sorozatban szerepelt?

2010. nov. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

17:33-nak tökéletesen igaza van :)


Meg amúgy tényleg azért szorulnak háttérbe a magyar eredetű nevek, mert majmolják az idiótábbnál idiótább amerikai meg angol neveket. Mint pl.: Dzsesszika, Dzsenifer, stb...

2010. nov. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
79%
Nem csak az a véglet létezik, hogy Dzsesszika, meg Kyra meg Hoszéármándó, hasonlók... Az én nevem Patrícia, erre mondja valaki hogy cigányos (esetleg sznobos), mert egyik sem, mégsem magyar. Mindig vannak felkapott, és kevésbé felkapott nevek. Most az angolszász nevek azok, de ahogy észrevettem, az ősmagyar nevek is kezdenek divatba jönni.
2010. nov. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!