Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kinek illik kezdeni a tegeződé...

Kinek illik kezdeni a tegeződést az orvos beteg között?

Figyelt kérdés
Amennyiben egyidősek. ( Tudom, hogy nem szokás tegeződni, a kérdés arra vonatkozik, ha mégis szeretnének. )
2010. nov. 10. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
A magánéletben az idősebbenk,a rendelőben senkinek. Esetleg az orvos kezdheti,de ez elég furcsa lenne.
2010. nov. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Az orvossal azért ne tegeződj, kivéve ha ismered magánemberként is.
2010. nov. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
:)) Az én fogorvosom kb. egyidős lehet velem, esetleg fiatalabb picivel. Mindketten férfiak vagyunk. Ő tegez engem (már az elejétől), én viszont magázom. Eddig még nem mondta, hogy tegezzem, így nem is változtatok rajta. A lényeg, hogy szuperjól dolgozik, és egész jól elvagyunk így.:)
2010. nov. 11. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Csak úgy letegezett a kezdetek kezdetétől? Ez furcsa egyrészt, mert orvos páciens kapcsolat, másrészt ilyet csak akkor tudnék elképzelni, ha az egyik fél sokkal idősebb. Nekem volt olyan tanárom ( az egyetemen ) aki tegezett, én meg magáztam, de a nagyapám lehetett volna.

Van viszont olyan, amikor " terhes" a magázódás. Minden egyéb szándék nélkül.

2010. nov. 11. 18:32
 5/8 anonim ***** válasza:
A háziorvosom magáz, a fogorvosom tegez, az üzemorvosom pedig mindig belekavarodik, mert szerintem szíve szerint tegezne, egy idősek vagyunk, nagyon jó fej, sokat beszélgetünk, viccelődünk, de nem mer tegezni, sose kérdezett rá. Én nő, ő férfi. Én sem tudom, hogy mi az illemszabály erre. :(
2010. nov. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én is nő vagyok,és az orvos férfi. :-) Sajna elég hiányosak az illemszabályok erre vonatkozóan. Gondolom abból kiindulva, hogy alapvetően nem "illik"tegeződni.:-(
2010. nov. 14. 12:19
 7/8 anonim válasza:
61%
A tegezést nő és férfi között - kortól függetlenül, természetesen felnőttek esetében - a nő ajánlhatja fel. Így ha egy férfi (mindegy, hogy orvos-e vagy utcaseprő) kapásból letegez egy idegen nőt, modortalanság. De ha a férfi ajánlja fel a tegezést, akkor is.
2010. nov. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A fogorvosom engem is tegez, nálam pár évvel fiatalabb doktornő. Nem kérdezett rá, egyszerűen már az első alkalommal simán letegezett (férfi vagyok), ezért én is tegezem őt.
2013. febr. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!